klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Ako skladovať pneumatiky?

Aj vy určite chcete, aby vám vaše pneumatiky vydržali dlhšie ako len jednu-dve sezóny. Preto treba dôkladne dbať aj na ich skladovanie v tom období, kedy ich nepoužívate.

 

Keď „vyzujete” pneumatiky (je jedno či ide o zimné alebo letné), najprv poriadne prezrite, či nie sú povrchovo poškodené, odstráňte z nich nečistoty, umyte ich a nechajte uschnúť.

 

Ak máte pneumatiky aj s ráfom, je ideálne, aby ste ich skladovali vo vodorovnej polohe. Poukladajte ich tak, aby sa navzájom dotýkali bočnicami. V prípade, že vaše pneumatiky skladujete bez ráfu, mali by ste ich uložiť vo vertikálnej polohe a počas skladovania ich aspoň raz alebo dvakrát pootočiť.

 

Pneumatiky všetkých typov skladujte v chladnejších, tmavších priestoroch, zabráňte tomu, aby na ne vplývali príliš vysoké teploty, náhle zmeny teplôt, vlhkosť a rôzne chemikálie či nečistoty. Ak to dodržíte, nájdete ich po pol roku rovnaké, aké boli, keď ste ich uložili.

 


continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear