klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

7 tipov pre bezpečnú jazdu: Aby ste vždy dorazili do cieľa

Blog Article

„Zostať kolesami dole“ je heslo nejedného šoféra, kamionistu i motorkára. Bezpečné absolvovanie cesty však závisí od mnohých faktorov. Za väčšinu z nich nesieme zodpovednosť sami. Na čo by ste mali myslieť pred jazdou a počas nej? Držte sa našich siedmych tipov a minimalizujte počet rizikových situácií na cestách. 


1. Pravidelná návšteva servisu

Zo zákona sme povinní navštíviť stanicu technickej kontroly každé 2 roky. Je len na našej dobrej vôli, či medzi týmito kontrolami zavezieme naše auto aj do servisu na preventívnu prehliadku. Zodpovední šoféri a majitelia servisných knižiek v tom majú jasno. Návšteva servisu môže odhaliť poruchu, ktorá by jednoducho dokázala spôsobiť fatálne škody.

2. Kontrola automobilu pred jazdou 

To ste zrejme naposledy robili pri skúškach v autoškole. Svetlá, hladiny kvapalín, funkčnosť bŕzd. Venujte tomu 30 sekúnd pred každou jazdou, môže vám to zachrániť život. Dávajte si pozor aj na signály, ktoré vám dáva auto. Ak niečo hrkoce, škrípe alebo hučí, nečakajte a okamžite hľadajte príčinu. 

3. Dodržiavanie dopravných predpisov 

Každý občas rád zaťahá za plyn, ALE...stojí to skutočne za to? Verejné komunikácie nie sú závodný okruh. Ak máte chuť vyblázniť sa a vytiahnuť z vášho miláčika maximum, skúste to na okruhu alebo na letisku. Neohrozujte seba i ostatných účastníkov premávky bezohľadnou jazdou. 

4. Beriem ohľad na aktuálnu situáciu? 

Som vyspatý? Mám v aute dieťa? Mám zahriaty motor a pneumatiky? Nie je tá cesta mokrá alebo namrznutá? Ako ďaleko vidím kvôli tejto hmle? Nesvieti mi napríklad kontrolka hlásiaca nefunkčnosť ABS? Ak nechcete byť v správach s titulkom „Vodič neprispôsobil jazdu podmienkam“, vždy zhodnoťte aktuálnu situáciu a správajte sa podľa nej. 

5. Všetci sa ma snažia zabiť 

Tohto bodu by sa mali držať najmä chodci, cyklisti a motorkári, pretože sú v cestnej premávke najzraniteľnejší. Predvídať však musia všetci. To, že ste na hlavnej ceste a máte prednosť, neznamená, že ten, čo ide z vedľajšej cesty, vás vidia tú prednosť vám dá. Vždy počítajte s najhorším scenárom, práve vďaka tomu sa mu možno dokážete v predstihu vyhnúť. 

6. Zabudnite na svoje ego 

Niekto vás obehol? Vytrúbil? Nesnažte sa ho dobehnúť a pomstiť sa. Na cestách je množstvo agresívnych vodičov, no váš boj s nimi ich nezmení. Vyhnite sa priamej konfrontácii, vyhnete sa tak aj problémom.  

7. Niekto na vás doma čaká 

„Jazdi len tak rýchlo, ako dokáže lietať tvoj anjel strážny.“ Pekné heslo, nemyslíte? Vždy keď dostanete chuť na nebezpečný manéver, spomeňte si, kto všetko by mohol trpieť, keby sa vám niečo stane. Táto myšlienka vám nedovolí dupnúť na plyn viac, než je zdravé. 

Nechajte si skontrolovať auto zdarma.

Teraz na to máte jedinečnú príležitosť. V máji môžete navštíviť našu RoadShow, kde budeme zdarma kontrolovať prevádzkové kvapaliny, merať geometriu, ale i robiť záťažový test batérie. Už 12. mája sa vidíme pred obchodným centrum AVION SHOPPING PARK v Bratislave. Od 9.00 do 18.00 je pre vás pripravený tím profesionálov, ktorí poriadne skontrolujú vaše auto. Okrem toho vás čaká aj súťaž o hodnotné ceny. RoadShow chystáme aj v ďalších mestách, preto pozorne sledujte našu webovú stránku a náš Facebook. 

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear