klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Dovolenka autom? Tieto destinácie si zamilujete.

Blog Article

Zaujímajú vás miesta, kam je možné zo Slovenska vyraziť autom? Zameriame sa aj na to, či sú v krajinách nejaké motoristické obmedzenia a čo je spoplatnené. Pridáme aj informácie o tom, aké je dôležité nechať si poriadne skontrolovať auto pred odchodom. Nezabudnite ani na klimatizáciu.


 

Prichádza obdobie leta a obľúbeného dovolenkového času. V tomto prípade máte viacero možností. Nemusíte však nutne siahať po predraženej dovolenke od cestovky. Je mnoho zaujímavých miest, kam môžete zo Slovenska vyraziť aj svojím autom. Stačí sadnúť za volant a o niekoľko hodín si užívate slnečné Taliansko, Chorvátsko, Grécko či Bulharsko.

 

Predtým by ste však nemali zabudnúť na menší prieskum, ktorý sa týka motoristických obmedzení v danej krajine. Samozrejmosťou je tiež dôkladná kontrola auta pred odchodom. Ak chcete cestovať komfortne, dôležitá je aj klimatizácia.

Bratislava – Ostrov Rab, Chorvátsko (638 km, 7 hodín a 5 minút)

Hornatý ostrov Rab vyniká vysokým počtom hodín slnečného svitu. Ponúka bezprašné ovzdušie, krásnu prírodu, úchvatné pláže a mnohé možnosti pre vodné športy. V lete tu nie sú neznesiteľné horúčavy, na svoje si prídu aj milovníci histórie a z domácich pochúťok sa tu núkajú výborné syry, povestný med či víno.

 

Rajská pláž je ideálnym miestom pre menšie deti a neplavcov, ktorí sa môžu kúpať v plytkej a bezpečnej vode. V severnej časti ostrova Rab môžete navštíviť geologický park Lopar alebo využiť možnosti výletov na lodi. Ponúka sa najmä ostrov Grigur, kde žijú socializované jelene. Neboja sa ľudí a môžete ich kŕmiť z ruky, čo bude pre vaše deti nezabudnuteľný zážitok.

Bratislava  – Terst, Taliansko (550 km, 5 hodín a 11 minút)

Za naozaj príjemný čas, ktorý si najviac užijete v aute s klimatizáciou, sa môžete dostať do Terstu. Ide o klasické mesto pre turistov na pobreží Jadranu. Na svoje si tu prídu milovníci kávy i kultúry.

 

Môžete tu vidieť viaceré zaujímavé kostoly a katedrály, sakrálne a cirkevné lokality, rôzne pomníky, sochy či historické promenády. Dvojnásobne si krásu mesta užijete plavbou na lodi. Na zámku Castello di Miramare vás opantá duch histórie. Výhľady potešia romantikov a k dispozícii je tiež krásny park, ktorý vďaka atrakciám ocenia vaše deti.

Bratislava – Obzor, Bulharsko (1 409 km, 14 hodín a 24 minút)

Ak vám nevadí trochu dlhšia cesta autom, skvelou destináciou je Obzor v Bulharsku. Patrí k najobľúbenejšie slovenským destináciám, kde na vás čakajú krásne, a hlavne čisté pláže. Nechýbajú príjemné podniky či rôzne atrakcie.

 

Odporúča sa navštíviť dedina Bjala, kde si prídu na svoje najmä vaše deti. Čakajú tam na ne rôzne turistické chodníky, prístav s možnosťou lovu rýb, ZOO, a hlavne príjemné prostredie. Dospelí ocenia pláž Irakli, ktorá ponúkne unikátny výhľad, súkromie a pokoj. Dlhšiu cestu si môžete spríjemniť zastávkami a klimatizáciou.

Pozor na rôzne obmedzenia a poplatky

V prvom rade netreba zabúdať na diaľničné známky. Ich ceny sa počas sezóny zvyknú meniť. K ďalším poplatkom je nutné prirátať mýto. To zaplatíte v Grécku, Poľsku, Chorvátsku či Taliansku. Jednotlivé sumy sú rozdielne a väčšinou sa platí v hotovosti v mýtnych staniciach. Výška poplatku sa odvíja od dĺžky cesty.

 

Potom je nutné naštudovať osobitné predpisy v danej krajine. V prípade Bulharska, Talianska, Chorvátska a Grécka sú maximálne povolené rýchlosti 50 km/h v obci, 90 až 110 km/h mimo obce a 130 km/h na diaľnici. Pre väčšinu okolitých krajín je, rovnako ako u nás, povinné denné svietenie. Výnimkou je Grécko, kde cez deň svietiť nemusíte a večer používate iba obrysové svetlá.

Najdôležitejšia je kontrola vozidla pred odchodom

Stav vášho auta je pred odchodom na dovolenku naozaj veľmi dôležitý. Je nutné skontrolovať olej, motor, brzdy, pneumatiky, tlmiče, svetlá a klimatizáciu.

 

Ak sa počas cesty v horúčavách chcete cítiť príjemne, je stav klimatizácie veľmi dôležitý. V BestDrive vám ju skontroluje odborný personál, ktorý sa pozrie na kontrolu klimatizačného systému, údržbu, dezinfekciu či doplnenie chladiaceho média.

 

Naša skvelá akciová ponuka vás odbremení od týchto starostí a vy sa môžete venovať ďalšiemu plánovaniu. Nezabudnite na poistenie a potrebné doklady, bez ktorých sa nezaobídete. Jazdite hlavne bezpečne. Prajeme vám šťastnú cestu!  

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear