klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Letná dovolenka autom? Spoznajte destinácie, ktoré miluje každý Slovák

Blog Article

Tiež patríte medzi tých, ktorí idú najradšej na letnú dovolenku svojím vlastným autom? Vitajte v klube. Nespočetné množstvo výhod v porovnaní s autobusovu a leteckou dopravou, robia letnú dovolenku autom ideálnym spôsobom, ako si užiť leto s celou rodinou. Minimálne preto, že sa nemusíte stresovať váhou batožiny.


Kam však ísť? Máme pre vás niekoľko tipov na tradičné, no aj menej tradičné destinácie. Mať vlastné auto na dovolenke má nespočetné množstvo výhod. Najdôležitejšou je najmä ušetrený čas. Ten by ste stratili najmä nekonečnými presunmi autobusom alebo vlakom. Na čo si dať pozor pred tým, než vyrazíte?

Na čo nezabudnúť pred letnou dovolenkou autom?

 

  • Predtým, ako vyrazíte na dovolenku autom, zverte svoje auto do servisu na preventívnu prehliadku”. Skontrolujte najmä brzdy, hladinu oleja, doplňte vodu do ostrekovača a vyčistite klimatizáciu. Posledné, čo chcete na dovolenke riešiť, sú problémy s autom.

  • Budete potrebovať diaľničnú známku? Každá krajina má vlastné pravidlá. Kým rakúsku diaľničnú známku bez problémov kúpite cez internet, na talianskych diaľniciach platí špeciále mýto, ktoré platíte podľa prejdenej vzdialenosti na diaľnici. Tieto informácie si zistite vopred, aby ste sa vyhli pokutám a problémom. Ak vám príde domov po pár týždňoch pokuta, neostáva vám nič iné, ako ju zaplatiť.

  • Idete kempovať do okolitých krajín? Vždy majte v pláne aj záložný kemp pre prípad, že sa váš vyhliadnutý kapacitne naplní. Obyčajne to nebýva problém, no buďte pripravení na všetko.

Kam do zahraničia s autom alebo karavanom?

Chorvátsko patrí medzi najtypickejšie destinácie Slovákov počas letnej sezóny. Najbližšie more k Slovensku nájdete práve na severe tejto krajiny. Pekné a kvalitné diaľnice, ktoré vedú cez Rakúsko a Slovinsko priamo do Chorvátska, sú radosťou pre každého vodiča. Pohodlie, blízkosť a dobré ceny pohonných hmôt zaraďujú Chorvátsko medzi top miesta na letnú dovolenku s autom (alebo aj karavanom). 


Chorvátsko je rajom pre všetkých, ktorí chodia radi na dovolenky svojím vlastným autom alebo karavanom. Keďže je jeho súčasťou množstvo malých ostrovov, preprava auta na lodi nie je žiadny problém. Skúste ostrov Brač, či výlet na Plitvické jazerá. Ak budete mať auto, je vysoko pravdepodobné, že sa vyhnete najpopulárnejším turistickým destináciám a objavíte doposiaľ neobjavené miesta.

 

Taliansko rovnako patrí medzi obľúbené destinácie na výlet autom, hoci je o kúsok ďalej, než spomínané Chorvátsko. Ako sme sa zmienili vyššie, Taliansko nepozná klasické diaľničné známky, no systém platenia mýta. Platíte vždy podľa vzdialenosti, ktorú ste na diaľnici prešli. Odporúčame vám navštíviť menej známe časti Talianska, ako je napríklad mesto Valdobbiadene, ktoré sa nachádza na skok od Benátok. 

 

Ak milujete prosecco, prídete si tu na svoje. Alebo sa povozte po Toskánsku, ktoré patrí medzi najkrajšie časti Talianska. Cesta tam trvá iba osem hodín z Bratislavy. Problém môže byť len s parkovaním vo väčších mestách, preto nikdy nezabudnite na parkovaciu kartu.

Výlet po Slovensku autom

 

Aj na Slovensku sa nájde mnoho priaznivcov cestovania po rodnej krajine. A tým nemyslíme iba Tatry. Zastavte sa na Orave a prejdite autom až k Rio de Klin, či okolo Oravskej priehrady, ktorá má za sebou veľmi zaujímavý príbeh. Výhodou cestovania autom po Slovensku je množstvo autoservisov, ktorú sú vám k dispozícii vždy, keď ich budete potrebovať a dohovoríte sa v nich v rodnom jazyku.

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear