klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Ako využiť alebo zlikvidovať staré pneumatiky?

Blog Article

Svet je plný odpadu a k zlepšeniu tohto stavu neprispieva ani zodpovednosť niektorých majiteľov motorových vozidiel. Staré pneumatiky sú odpad, ktorý nepatrí do mestského kontajnera, ale ani do krovia medzi dedinami. Ako ich môžete využiť doma a kde sa ich viete legálne zbaviť?


Prvá možnosť – nechajte ich v servise

Väčšina servisov ponúka službu ekologickej likvidácie starých pneumatík. Ak nemáte o jazdené pneumatiky záujem, najjednoduchšia cesta je nechať ich tam, kde vám ich vymenia. Na jednom mieste si tak môžete objednať nové, vybaviť prezutie, geometriu a odvoz starých pneumatík.

Čo tak trochu kreativity?

Internet je plný návodov, ktoré ponúkajú možnosť využitia starých pneumatík. Nás zaujali najmä tieto:

Máte radi industriálny štýl? Použite ich ako doplnok v dome. Očistenú pneumatiku položíte v obývačke na zem, zoženiete na ňu sklo a máte originálny konferenčný stolík za pár eur.
Máte šikovné ruky? Pri prechádzkach popri Dunaji ste si určite všimli veľkú sochu leva vyrobenú práve z pneumatík. Guma je veľmi praktický materiál na tvorbu čohokoľvek. Limitovať vás môže len predstavivosť a šikovnosť.
Máte záhradu? Vytvorte si malé oplotenie medzi okrasnou a úžitkovou plochou. Ak máte malé deti, aj v dnešnej dobe tabletov a internetu určite ocenia preliezky alebo bunker zo starých pneumatík.

Ich využitie nájdu aj milovníci športu a fitness. Crossfit a workout nepozná hranice medzi predmetmi, ktoré sa dajú využiť na cvičenie. Či už ťažkú pneumatiku využijete ako závažie alebo z nich vytvoríte opičiu dráhu pre kruhový tréning, určite nebudete ľutovať.

Nič pre vás? Postupujte nasledovne

Väčšina obcí našej krajiny ponúka bezplatný odvoz odpadu pre svojich občanov. Pneumatiky nepatria do komunálneho odpadu, do skla, ale ani do plastov. Na tieto účely slúžia zberné dvory. Vyhľadajte si na internete, kedy a kde môžete vyložiť v obci takýto druh odpadu. Ak vaša obec takéto riešenie neposkytuje, požiadajte o pomoc známeho zo susednej obce alebo mesta. Rovnako jednoducho (a hlavne bezplatne) sa môžete zbaviť aj iných druhov odpadu – od odpadu zo záhrady až po starý sporák.

Vyriešime to za vás

Aj u nás v BestDrive vaše pneumatiky bezplatne odoberieme a zlikvidujeme. Postaráme sa o ich ekologickú recykláciu. Počas tohto procesu spolupracujeme so spoločnosťou Eltma, ktorá je špičkou na trhu v oblasti ekologickej recyklácie použitých pneumatík. Ak chcete, aby boli vaše pneu ekologicky opäť využité, u nás ste správne.

Nevyhadzujte pneumatiky tam, kde nemajú čo robiť. Okrem životného prostredia ušetríte aj zopár eur za prípadnú pokutu.

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear