klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Ako vyzerá trh s jazdenými pneumatikami?

Blog Article

Nízke ceny jazdených pneumatík často zvádzajú neskúsených vodičov k šetriacim opatreniam. Prečo kupovať nové gumy za 60 €/kus, keď môžete mať jazdenky za 10 €/kus? Poďme sa pozrieť na možné riziká, ale i na prípady, kedy sú jazdené pneumatiky skvelou voľbou.


Prečo ich asi dotyčný predáva?

Keď niekto predáva lacno nový alebo zánovný smartfón, zrejme ho dostal k paušálu. Možno dostal na narodeniny dva alebo ho predáva preto, že používa lepší – firemný. Ak však niekto ponúka pneumatiky, je otázne, aký má k tomu dôvod. Jazdené pneumatiky už majú niečo za sebou a okrem známok používania a roku výroby len ťažko zistíte, po akých cestách jazdili.

Podozrivo lacné e-shopy

Aj na rôznych e-shopoch nájdete pneumatiky, ktoré sú podozrivo lacné. Po dôkladnejšom prieskume zistíte, že ide o jazdenky, ktoré im ostali po výmene pneumatík pre niektorého z klientov. Keď sa niekto rozhodol vymeniť ich, určite ich neobúvajte vy za cenu šetrenia pár eur.

Pozor na zhoršené jazdné vlastnosti

Aký je rozdiel medzi novými a používanými pneumatikami? Správnu odpoveď by sme našli aj u žiakov základnej školy. Nedostatočné brzdenie, zlé „sedenie“ na ceste, plytký dezén… Takto by sme mohli pokračovať aj v samostatnom článku. Otvára sa už len jedna otázka: Prečo by ste menili jazdenky za iné jazdenky?

Kedy kúpiť jazdené pneumatiky?

Aby sme však nahliadli na tému i z inej strany, rozhodli sme sa spísať pár obľúbených tipov pre využitie jazdených pneumatík. Je jedno, či použijete vaše staré pneumatiky alebo siahnete po nejakých z bazáru.

 

Prvou možnosťou je vytvorenie zaujímavého sedenia. Na internete nájdete množstvo videonávodov, vďaka ktorým vytvoríte krásny záhradný set kresiel aj so stolíkom.

 

Druhé riešenie priam nadväzuje na to prvé. Je ním klasická hojdačka pre deti, ktorá vyzerá ako vystrihnutá z amerických filmov. Doprajte vašim deťom viac času na čerstvom vzduchu.

 

Pneumatiky sú produkt, na ktorom sa neoplatí šetriť. Pneumatiky vám vydržia niekoľko rokov. Za cieľom ušetriť pár eur na nekvalitných alebo jazdených pneumatikách môže stáť otázka bezpečnosti vás i vašej rodiny na cestách.

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear