klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Dôsledná oprava defektu alebo faktor bezpečnej jazdy

Blog Article

Pamätáte si na ten moment, keď ste začuli podozrivý zvuk a po zastavení pri krajnici ste zistili, že vaše auto klesá v sprievode tajomného syčania? V tej chvíli ste si uvedomili, že opraviť defekt doma na kolene nebol práve najlepší nápad a rezervu treba mať vždy nafúkanú. Ako oprava defektu rozhoduje o ďalšom živote kolies?


Opraviť alebo vymeniť?

Pri tomto rozhodnutí vstupuje do diskusie viac faktorov. Prvým a najdôležitejším je rozsah defektu. Nie je vhodné opravovať veľké trhliny, ktoré výrazne narúšajú napríklad celú šírku kolesa. Oprava defektu v ramene pneumatiky je zakázaná, pretože toto miesto znáša najväčšiu záťaž.

V druhom prípade treba zvážiť aj vek a celkový stav pneumatiky. Ak má už najlepšie roky za sebou, je veľmi pravdepodobné, že po oprave vám praskne znova, ale na inom mieste.

Žiadne záplaty na bicykel

Pneumatiky na autá sa nelepia ako detský bicykel náplasťou a lepidlom. Dokonca ani tým moderným a praktickým sprejom na defekty. Ten je možné použiť maximálne v prípade malého poškodenia a na dojazd do najbližšieho pneuservisu. V BestDrive vieme opraviť plášť za studena, ale i pomocou termopresu. Odporúčame opravu s použitím vložky na defekt, ktorej konštrukcia je podobná konštrukcii pneumatiky. Nehrozí tak opätovný únik vzduchu (prípadne poškodenie pneumatiky) ako pri použití knôtu alebo hríbika.

Oprava doma len na vlastnú zodpovednosť

Ak máte doma prostriedky na dôslednú opravu defektu, postupujte presne podľa návodu a nevynechajte žiadny dôležitý bod. Neodbornou alebo sfušovanou opravou defektu môžete zvýšiť riziko ďalšieho poškodenia. Roztrhnutá pneumatika na diaľnici pri rýchlosti 130 km/h je to posledné, po čom túžite.

Pre zručných majstrov je k dispozícii zariadenie ContiComfortKit, ktoré je vhodné použiť najmä pre vozidlá bez rezervy. Dá sa použiť len ako kompresor na dofukovanie kolies, ale i ako nástroj na opravu defektu. Obsluha je jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Na napájanie sa používa zásuvka zapaľovača a po nasadení na ventil spraví zariadenie všetku prácu za vás. Pokiaľ sa stane, že sa minie náplň, jednoducho si objednáte ďalšiu bez nutnosti kupovania celej novej sady. Toto zariadenie zakúpite aj v našej sieti BestDrive.

Nechajte to na pneuservis

Ak nechcete investovať do nových pneumatík a defekt je možné opraviť, nechajte to na nás. Ponúkame profesionálnu opravu defektov za bezkonkurenčné ceny. Pomocnú ruku podáme aj majiteľom nákladných áut a s blížiacou sa sezónou pripravíme na jazdu aj vaše motorky.

Vyberte si zo širokej ponuky služieb našich pneuservisov a navštívte niektorú z našich pobočiek, kde vám mechanici ochotne pomôžu s každým problémom. Prajeme vám veľa bezpečných kilometrov bez nehôd na cestách!

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear