klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Pripravte vaše auto pred cestou na dovolenku. Na čo všetko treba myslieť?

Blog Article

Chystáte sa na dovolenku s vlastnou dopravou? Plavky zbalené, cestovné poistenie uzavreté... a auto v katastrofálnom stave. Umytie wapkou v tomto prípade zrejme nepomôže. Prečítajte si, ako treba pripraviť auto pred odchodom do zahraničia.


Skontrolujte si doklady

Máte platnú TK a EK? Doklady od vozidla? Zaplatené PZP? Slovenskí policajti za drobné prehrešky možno privrú oči, no najmä v západných krajinách sa s vami nebude baviť nikto. Prídete o technický, o značky a možno aj o auto. Dajte si pozor aj na rôzne nehomologované doplnky na vašich tátošoch, už v susednom Rakúsku si za neoriginálny výfuk poriadne priplatíte.

Nepodceňte technický stav hlavných súčiastok

Čo na aute odíde najčastejšie? Batéria, alternátor, pneumatika, rozvody, brzdy. Vo väčšine prípadov to zo susednej dediny dokážete dotlačiť domov, prípadne si zavoláte odťahovú službu a za 30-40 eur vás odtiahnu do servisu. Ako však poruchu vyriešite v zahraničí? Pred cestou sa uistite, že sú všetky dôležité komponenty v 100% stave.

Nezabúdajte na klimatizáciu

Viete si predstaviť čas strávený v aute počas horúcich letných dní bez klimatizácie? U nás ešte možno áno, no v subtropických krajinách na juhu Európy je takáto situácia neprípustná. Pred cestou určite zhodnoťte stav vašej klimatizácie a dajte si ju skontrolovať. Počas dlhej cesty dostane riadne zabrať a ak vám vypovedá službu, z dovolenky sa stane horúce peklo.

Využite našu promo službu pre klimatizácie

V súčasnosti môžete vo všetkých našich pobočkách využiť služby zamerané na kontrolu, dezinfekciu a údržbu klimatizácie. Správny servis klimatizácie je rovnako dôležitý, ako servis motora či bŕzd. Naši špecialisti odhalia všetky prípadné neduhy a spoľahlivo ich odstránia. Ak máte podozrenie na poruchu („spozorovali“ ste zápach, hlučnosť, neúčinnosť) neodkladajte kontrolu a vybavte to čím skôr. Môžete sa tak vyhnúť neželaným opravám, ktoré sú nákladnejšie ako obyčajná údržba.

Informujte sa o pravidlách v navštívených krajinách

Viete, akou maximálnou rýchlosťou môžete ísť v obci a mimo obce? Kde sa platia mýta a kde používajú diaľničné známky? Ktorým úsekom sa treba vyhnúť pre sezónne obmedzenia (horské priechody)? Niektoré trasy zase z rôznych dôvodov neodporúčajú skúsení cestovatelia. Vyhraďte si dostatok času na prieskum všetkých dôležitých informácií, ktoré sa týkajú vašej cesty. Vďaka tomu vás neprekvapia nečakané prekážky alebo policajná kontrola. Na tento účel vám poslúži veľké množstvo cestovateľských blogov, ktoré sú plné užitočných rád. Veríme, že vám naše tipy pomohli pri plánovaní dovolenky a prajeme vám veľa šťastných a bezproblémových kilometrov!

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear