Pneumatiky MOTO

Pneumatiky pre motocykle vyberajte veľmi starostlivo! Moto pneu sú prostriedok, ktorý zaisťuje kontakt motorky s povrchom cesty či iného povrchu. Kvalitné pneu na moto sú dôležitým predpokladom bezpečnej jazdy. Podľa Vášho štýlu jazdy môžete prispôsobiť dezén nových pneu. Pneumatiky ale vyberajte podľa odporúčanej špecifikácie výrobcu motocykla.

MOTO PNEUMATIKY - VŠEOBECNÉ PARAMETRE:

Napr. 140/80-19 71T    
     
140 šírka motopneu (mm)  
80 profilové číslo (%)  
19 priemer ráfika v palcoch  
71 index nosnosti  
T kategória rýchlosti  

S ohľadom na rozdielne rýchlosti, jazdné povrchy a nároky na životnosť či bezpečnosť sa moto pneumatiky špecializujú podľa typu motocykla. Tvrdšiu zmes pneumatiky vyžadujú cestovné motocykle a endurá. To zaručuje ich dlhšiu životnosť. Naopak pneumatiky s mäkšou zmesou využijú rýchle športové motorky. Životnosť motorkovej pneumatiky je síce nižšia, ale so zvýšenou priľnavosťou k ceste.

Zvoliť správne pneumatiky na motorku Vám pomôže delenie podľa určenia. Pre cestné moto, alebo pneumatiky pre motorky do terénu. V našej ponuke aj lacných pneu si vyberie každý. V posledných rokoch sa uplatňujú aj motopneu s viaczmesovou technológiou. Behúň pneumatiky je vyrobený z tvrdšej zmesi pre kontakt s vozovkou. Mäkšia zmes je na bočnici. Moto pneu vyrobené z dvoch typov zmesí majú väčšiu životnosť a priľnavosť pri náklone motocykla.

OBJEDNAŤ SI MÔŽETE NA KTOREJKOĹVEK POBOČKE

Naše služby / Nami ponúkané servisné služby