klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Test a výmena autobaterií

Test a výmena autobaterií

Autobatérie podstupujú najťažší test svojho stavu v dvoch obdobiach, po príchode mrazov a čo si mnohí motoristi často neuvedomujú aj v čase najväčšieho tepla. Preto odporúčame dať si autobatériu otestovať na jeseň alebo začiatkom zimy, najneskôr však v čase prezúvania motorového vozidla na zimné pneumatiky. Druhú kontrolu odporúčame v čase pred nástupom letných horúčav, najneskôr však pred odchodom na letnú dovolenku.
 


Kúpu aj výmenu autobatérie je vhodné vykonať v odbornom servise, kde Vám dokážu vyšpecifikovať typ batérie presne podľa požiadaviek výrobcu vozidla a zároveň odborne vymeniť autobatériu, keďže výmena batérie už nie je len o odpojení starej batérie a napojení novej. Výbava mnohých automobilov si vyžaduje dodržanie presných postupov pri výmene autobatérie a v mnohých prípadoch musí byť použité aj diagnostické zariadenie. Otestovaním stavu autobatérie sa mnoho krát môžete vyhnúť zbytočným investíciám.
V našej sieti Vám pri otestovaní stavu autobatérie skontrolujeme aj stav dobíjacej sústavy. Zlý stav autobatérie totiž môže byť spôsobený aj nasledovnými faktormi: nesprávna činnosť dobíjacieho modulu (alternátor, dynamo), zlý stav klinových, drážkovaných remeňov, znečistenie svoriek akumulátora. Po odstránení týchto závad a dobití akumulátora vyhovujúcim dobíjacím zariadením sa môže stať, že nebude potrebné autobatériu meniť, príp. sa vyhneme poškodeniu novej autobatérie pre zlú alebo obmedzenú funkčnosť dobíjacej sústavy.

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear