klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Test a výmena tlmičov

Test a výmena tlmičov

Rýchle a veľmi presné meranie účinnosti tlmičov bez pracnej a nákladnej demontáže. Výsledok testu s použitím špeciálneho testovacieho zariadenia je k dispozícii počas niekoľkých minút. Zákazník dostane protokol o výsledku merania. Odborne preškolený personál súčasne poskytne k výsledku testu komentár a poradenstvo. Odborná výmena vadných tlmičov pérovania na mieste. Ponuka kvalitných značkových tlmičov so zodpovedajúci technickými parametrami v rôznych cenových kategóriách a na rôzne typy automobilov. Zvýši sa jazdný komfort, stabilita vozidla a bezpečnost jazdy. Predĺženie životnosti pneumatík.


Tlmiče pérovania plnia v rámci podvozku vozidla veľmi dôležitú funkciu. Tlmia kmitanie súvisiace s jazdou po nerovnej vozovke a zabezpečuje plynulý kontakt kolesa s vozovkou. I keď nerovnosť vozovky neumožňuje vždy ideány dotyk, musí byť táto strata, čo najmenšia. Trvalý kontakt kolesa s vozovkou má pozitívny vplyv na jazdné vlastnosti, stabilitu a vedenie vozidla, dĺžku brzdnej dráhy, komfort jazdy a znižuje predčasné opotrebenie podvozkových skupín vozidla. Vadné tlmiče pérovania súčasne negatívne ovplyvňujú technický stav pneumatík, lebo spôsobujú ich opotrebenie a majú vplyv na ich predčasné vyradenie z prevádzky. Z vyššie uvedených dôvodov je teda zrejmé, že vadné tlmiče pérovania ovplyvňujú bezpečnost prevádzky vozidla a jeho posádky. Či sú tlmiče schopné plniť túto funkciu je najlepšie možné preveriť na špeciálnom testovacom zariadení. Výstupom merania sú číselné a graficky spracované hodnoty účinnosti tlmičov prednej i zadnej nápravy vrátane vyhodnocovacieho rozdielu účinnosti pravého a ľavého tlmiča. Súčasne je zhotovený protokol o zrealizovanom teste a priloženom odporučení. Na základe výsledkov testu tlmičov pérovania sme schoní zrealizovať aj samotnú výmenu tlmičov. V našej ponuke sú originálne značkové tlmiče. Výmenu zrealizujeme buď okamžite alebo na základe objednania sa. Vždy podľa potřeby zákazníka.

 

Tlmiče so správnou funkciou zvyšujú bezpečnosť prevádzky Vášho vozidla, zvyšujú životnosť pneumatík, znižujú predčasné opotrebenie niektorých súčiastok Vášho vozidla! V našich servisoch nájdete nielen radu, ale i odbornú pomoc!

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear