klima24hod-zasahova-sluzbaautobateriebesdrive-garanciebrzdova-kvapalinabrzdyAsset 20chybajuca-ikonkaCHÝBAIKONKAAsset 10diagnostikaelektronicka-fakturaciafinancovaniegeometriaklimakonzultacie-predajAsset 14Asset 6olejonline-objednavkaOctoberAsset 32opravy-pneu-dusiAsset 30Asset 3Asset 2Asset 4Asset 16pneuhotelpneuservispriprava-na-stkprohlidka-vozidlasvetlatest-emisiiAsset 26tuningumyvanie-pneu-diskovvyfukyzahustovanie-plynomAsset 8

Testy pneumatík

ROZMER 205/55 R16 V ADAC 2015

ROZMER 205/55 R16 je jedným z najobľúbenejších, preto ADAC testoval hneď 19 modelov týchto pneumatík. Medzi šiestimi s najvyšším dosiahnutým hodnotením sa tentoraz umiestnili iba prémiové pneumatiky.
Doporučenie ADAC: Michelin Primacy 3 – veľmi vysoká výdrž, dobré jazdné vlastnosti, Goodyear Efficient Grip Performance, Continental ContiPremiumContact 5, Pirelli P7 Cinturato Blue – letné pneu s vyrovnanými vlastnosťami. Kumho HS51 – skvelá na mokre, ale veľmi nízka výdrž, Fulda EcoControl HP – skvelé úsporné vlastnosti, ale menšie nedostatky za mokra.

 

ROZMER 185/60 R14 V ADAC 2015

ROZMER 185/60 R14 je veľmi populárny hlavne v menších vozidlách, ako napríklad VW Polo, Fiat Punto alebo Mazda 2. ADAC sa preto rozhodol otestovať hneď 16 modelov týchto pneumatík. 6 modelov získalo dobré hodnotenie, 8 vyhovujúce, 1 nevyhovujúce a jeden model získal nedostatočné hodnotenie.

Víťazom testu sa stal Continental ContiPremiumContact 5 so známkou 2,2. Pneumatika má vynikajúce vlastnosti ako na suchom tak aj mokrom povrchu. Veľmi dobrá je tiež spotreba paliva. Na druhom mieste sa umiestnil Goodyear EfficientGrip Performance s rovnakou známkou 2,2. Tento model má o niečo lepšie vlastnosti na suchom povrchu, zato komfort jazdy je o trochu horší ako v prípade Continental ContiPremiumContact 5. Na treťom mieste, s rovnakou známkou 2,2 sa umiestnil model Nokian Line.

ROZMER 215/65 R16 SUV Autobild 2015

Za víťaza testovania pneumatík v tomto rozmere Autobild označil Goodyear a Nokian, ktoré nemajú žiadne dramatické nedostatky. Test dospel k záveru, že u lacných pneumatík je potrebné počítať s veľmi dlhou brzdnou dráhou. Na prvých miestach sa s výborným hodnotením umiestnili 4 modely: Goodyear Efficientgrip SUV, Nokian Line SUV, Pirelli Scorpion Verde, ContinentalCrossContact UHP.

ROZMER 225/50 R17 Automotorsport 2015

Tento rok sa rozhodol magazín Automotorsport otestovať letné pneumatiky rozmeru 225/50 R17. Víťazom testu sa stala pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 s hodnotením 9,2 bodov. Pneumatika Continental ContiPremiumtContact 5 získala hodnotenie výborná pre svoje výborné vlastnosti vo všetkých hodnotených kritériách. Na druhom mieste sa umiestnil model Sport BluResponse od výrobcu Dunlop s hodnotením 8,9 bodov. Tertie miesto obsadil model Goodyear Efficient Grip Performance s 8,6 bodmi.

Pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 získala hodnotenie:
+ najlepšia pneumatika v brzdení na mokrej vozovke
+ najlepšia pneumatika na suchom povrchu
+ presný handling na všetkých povrchoch

continental
Uniroyal
Barum
Matador

 

Bridgestone
Goodyear