Pneumatiky Barum – vynikajúca kvalita z Českej republiky

Spoločnosť Barum (neskôr Barum Continental) bola založená v Otrokoviciach v Českej republike v roku 1948, spojením troch spoločností Baťa, Rubena a Mitas. Barum je súčasťou Continental AG od roku 1993. Výrobné závody spoločnosti Barum sa nachádzajú aj v Portugalsku, Švédsku, Rumunsku a Francúzsku. Pri výrobe je kladený dôraz na robustnosť, univerzálnosť a kvalitu za prijateľnú cenu. Barum vyrába nielen celoročné, letné a zimné pneumatiky pre osobné automobily, ale aj pre nákladné, dodávkové a SUV. Pneumatiky značky Barum prechádzajú náročným testovaním s vysokým počtom najazdených kilometrov a dokazujú svoju kvalitu, vysokú účinnosť a vyvážené jazdné vlastnosti.

Pneumatiky Barum – pneumatiky s vysokým hodnotením v testoch

Pneumatiky Barum sú pravidelne testované a hodnotené automobilovými klubmi a obchodnými časopismi. Výsledky testov sú vždy na veľmi vysokej úrovni. Široká ponuka pneumatík Barum zahŕňa zimné, letné a celoročné pneumatiky pre veľkú škálu typov vozidiel. Predstavíme Vám sortiment českého výrobcu pneumatík a vyzdvihneme výhodu rôznych modelov.

Zimné pneumatiky Barum

Zimné obdobie je náročnejšie na pneumatiky automobilov.  I pre zimné pneumatiky Barum platí, že plnia tie najprísnejšie parametre pre bezpečnosť vďaka optimalizovaným dezénom a inovatívnej zmesi.  Všetky dezény značky Barum pre zimnú prevádzku sú označené symbolom M + S a symbolom snehovej vločky, čím spĺňajú legislatívne požiadavky vo všetkých štátoch „starého kontinentu“.

Zimné pneumatiky Barum - SnoVanis 2

Skvelé správanie pneumatiky Barum SnoVanis 2 zaišťuje elasticita materiálu pneumatiky.  Pre tento dezén je charakteristická bezpečnosť jazdy a ekonomická prevádzka.  Množstvom pevných figúr, ale i drobných záberových hrán naviac ponúka skvelú trakciu.

Barum Polaris 5 – ideálna zimná pneumatika

Novinka v sortimentu osobných plášťov značky Barum, dezén Polaris 5 ovplýva vynikajúcimi vlastnosťami pri jazde na snehu a ľade.  Vývoj tohto prevedenia pneumatiky Barum bol zameraný predovšetkým na vyrovnanosť parametrov ako komfort, výkon za mokra, aquaplaning, brzdný výkon, trakcia a to všetko s veľmi aktraktívnym dezénom.

zimní pneumatiky Barum - Barum Polaris 5

Letné pneumatiky Barum – istota v teplých mesiacoch

Pri cestování v letných horúcich mesiacoch je nutné, aby pneumatiky boli schopné absorbovať časť teploty z vyhriatej vozovky. Zmes letných pneumatík je preto tvrdšia než u zimných a vždy je vyvíjaná tak, aby zvýšila priľnavosť k vozovke. S ohľadom na bezpečnosť sa pneumatiky Barum  vyznačujú veľmi krátkou brzdnou dráhou a pozitívnym vlyvom na spotrebu paliva. Keďže je letné počasie sprevádzané silnými búrkami a prívalovými dažďami, je ich dezén navrhnutý tak, aby vytláčal čo najväčší objem vody a minimalizoval tak čo najviac riziko aquaplaningu.  Letné pneumatiky značky Barum sú tou najlepšou možnou voľbou pre jazdu v letných mesiacoch s ohľadom na pomer cena/úžitok/výkon.

Letné pneumatiky Barum

Barum Bravuris 2 – výborná ochrana proti aquaplaningu

Letná pneumatika Bravuris 2 sa vyznačuje vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami na suchých i na mokrých vozovkách. Pneumatika ponúka veľmi dobrú ochranu proti aquaplaningu a vysoký stupeň smerovej stability a zaisťuje krátkuu brzdnú dráhu. Barum Bravuris 2 má vynikajuci dezén, ktorý optimálne vytláča vodu a zaisťuje tak dobrú prilnavosť.

Barum Bravuris 3HM – perfektná priľnavosť i na mokrých vozovkách

Najnovší dezén letnej pneumatiky Barum Bravuris 3HM presvedčí dokonalou prilnavosťou najmä na mokrých vozovkách. To zaručuje maximálnu bezpečnosť aquaplaningu a bezpečnosť jazdy. Barum Bravuris 3HM sa veľmi málo opotrebúva. Takže si svoju pneumatiku využijete dlhšiu dobu. Bravuris 3HM je vhodný pro osobné automobily, aj pre SUV.

Barum Bravuris 4x4 – pneumatika pro SUV

Letná pneumatika Barum Bravuris 4x4 je vhodná pre osobné automobily so záberom štyroch kolies a SUV. Medzi jej nesporné výhody patrí životnosť a veľmi vysoký jazdný komfort, vďaka optimalizovanému profilu plášťa. Pneumatika je pri jazde veľmi tichá, čo tiež prispieva k pohodliu pri jazde. Krátka brzdná dráha je len bonusom pneumatiky Barum Bravuris 4x4.

letní pneumatiky značky Barum

Barum Brillantis 2 - nápadný asymetrický dezén

Jednou z možností, ako poznáte pneumatiku Barum Brillantis 2 je asymetrický dezén. To zaisťuje dokonalú prilnavosť a veľmi dobré jazdné vlastnosti pri jazde v zákrutách a rýchlych reakciách pri riadení vozidla. Okrem toho je táto pneumatika obzvlášť tichá a má dlhú životnosť. Pneumatika Barum Brillantis 2 je vhodná pro osobné automobily, aj pre SUV.

Barum Vanis 2

Pneumatika Barum určená pre dodávkové vozidlá.  Vanis 2 sa vyznačuje tichou jazdou, ktorá prispieva ku komfortnému zážitku z jazdy, čo oceníte najmä pri dlhých cestách. Jej jazdné vlastnosti sú tiež veľmi pozitívne s ohľadom na spotrebu paliva. Pneumatika Barum Vanis 2 má veľmi robustný profil, ktorý podstatne skracuje brzdnú dráhu a to prevažne na suchých vozovkách.

Detailnejšie informácie o pneumatikách Barum získate na ktorejkoľvek s predajní servisnej siete BestDrive.

Naše služby / Nami ponúkané servisné služby