Užitočné informácie o pneumatikách

Na tejto stránke nájdete užitočné informácie o pneumatikách, rady a tipy užitočné pre vodičov a užívateľov automobilov

O čom vypovedá rychlostný index pneumatík

Každá pneumatika má svoje označenie. Ide o súpis čísel a písmen, ktoré nám prezradia o nej viacero informácií. Jedno zo značenie sa nazýva rýchlostný index.

Čo musí spľňať dezén pneumatík?

Dezén pneumatiky je často podceňovaná záležitosť. Vodiči jazdia na tých istých pneumatikách aj 10 rokov. Pri takomto opotrebovaní dezén nespĺňa zákonom stanovené rozmery a bezpečnostné predpisy. Pozrime sa spolu na dezén zo všetkých strán.

Zima sa blíží, máte už přezuté?

Zima sa blíži, a tak je najvyšší čas rozmýšľať nad prezutím vášho štvornohého tátoša. Ak veľa jazdíte, je dobré si nechať vymeniť pneumatiky už teraz.

Príprava na STK. Na čo všetko si musíte dať pozor?

Kúpili ste si auto svojich snov, či už nové alebo jazdené, užívate si jazdu, ale neviete, kedy máte povinnosť absolvovať pravidelnú technickú kontrolu (v skratke STK)? Prípadne viete, že vás čoskoro čaká, ale neviete, ako prebieha a na čo predtým myslieť? Čítajte ďalej.

Aké disky sa najviac hodia na konkrétne autá?

Auto tvoria kolesá. Kolesá musia byť na aute viditeľné, musia pútať pohľady a musia dobre vyzerať. Ako si však správne vybrať zo širokej ponuky diskov? Prečítajte si naše tipy a dolaďte celkový vzhľad vášho auta.

Ako prebieha  nastavenie svetiel na aute? (Návod)

Presné nastavenie svetiel je dôležité z hľadiska bezpečnosti cestnej premávky a našej ochrany pred problémami na STK. Bez dobre nastavených svetiel technickou kontrolou neprejdete a nikto to tam za vás nespraví. Nepodceňujte nastavenie svetiel a ušetrite si nervy aj čas.

 

Námi ponúkané servisné služby