PNEUMATIKY NÁKLADNÉ

Parametre pre nákladné a autobusové pneu:

Nákladné pneu z našej ponuky sú určené nielen pre kamióny a nákladné vozidlá. Sú takisto aj pre autobusy. Pneumatiky musia byť predovšetkým bezpečné a spoľahlivé. Nesmie dochádzať k defektom plášťa, pre každodenné bezpečie vodiča i prepravovaného tovaru. U nákladných pneumatík je nutné priebežne strážiť hĺbku dezénu a nahustenie pneu. Zohľadnený musí byť aj typ nákladného vozidla, pre ktoré sú pneumatiky určené.

Rozmer nákladnej pneumatiky zistíte na bočnici existujúcej pneu na vozidle. Prípadne vo veľkom technickom preukaze (TP). Uvedené informácie sú informatívneho charakteru. Neváhajte ich konzultovať s našim technikom.

Napr: 305/70 R22.5 152L    
     
305 šírka motopneu (mm)  
70 profilové číslo (%)  
R radiálna konštrukcia  
22,5 priemer pneumatiky v palcoch  
152 index nosnosti  
L kategória rýchlosti  

VÝBER NÁKLADNÝCH PNEU:

Výrobca obvykle odporúča určitý rad nákladných pneumatík. Budete mať istotu správneho nákupu, ak sa budete odporúčaním riadiť. Nákladné pneu sa podľa umiestnenia zvyčajne delia na vodiace, záberové a návesové. A tiež podľa prevládajúceho typu používanej komunikácie.

Preferujte nákladné pneumatiky s dlhou životnosťou, tichosťou pri jazde, ekonomickou prevádzkou, jazdným komfortom i bezpečnosťou. Ponúkame lacné aj drahšie pneu nákladné prémiových značiek  Continental, Matador, Goodyear alebo Michelin či Uniroyal.

Bezpečnosť jazdy s nákladným vozidlom je ovplyvnená aj tlakom v pneu. Prehustenie alebo podhustenie nákladnej pneu ovplyvňuje životnosť. Neodborné nastavenie môže viesť aj k zničeniu kostry plášťa pneumatiky.

Hustenie zvyčajne prebieha v dvoch fázach. V prvej fáze dochádza k predhusteniu pre optickú kontrolu prípadných deformácií. Potom nastupuje druhá fáza, hustenie pneu na optimálny tlak. Pneumatiky by sa mali nachádzať vo vertikálnej polohe a mechanik by mal byť vzdialený najmenej 3 metre. Najlepšie v ochrannej klietke. Optimálna hodnota tlaku v nákladnej pneu musí byť stanovená podľa počtu náprav, zaťaženia a podmienok používania.

OBJEDNAŤ SI MÔŽETE NA KTOREJKOĽVEK POBOČKE

Naše služby / Nami ponúkané servisné služby