Dezinfekcia interiéru vozidiel

V tejto neľahkej dobe by sme popri nosení rúška a dôkladnom umývaní rúk nemali zabúdať ani na čistenie predmetov, s ktorými denne prichádzame do kontaktu. Okrem mobilného telefónu, kľúčov či peňaženky, je takým predmetom aj auto.

Pripravili sme si pre vás pár tipov a rád ako sa účinne postarať o dezinfekciu interiéru vozidla, aby ste tak mohli ochrániť zdravie nielen seba, ale aj ostatných.

Základnú a najdôležitejšiu dezinfekciu interiéru si môžete urobiť sami.

Stačí mať štandardnú tekutú dezinfekciu na báze alkoholu. Nanesiete dezinfekciu na utierku a potriete všetky časti interiéru, ktoré chytáte vy ako vodič rukami. Po tom čo odhodíte znečistenú utierku do koša, si naozaj dôkladne umyte a prípadne vydezinfikujte vaše ruky.

Najúčinnejšie je čistenie ozónom.

Ozón je najdokonalejším dezinfekčným činidlom. Neexistujú žiadne vírusy, baktérie ani plesne, ktoré by mu odolali. Po aplikácii ozón nezanecháva žiadne stopy a nespôsobuje žiadne alergické alebo dýchacie problémy, ktoré môžu vytvárať chemické dezinfekčné prostriedky, naviac je schopný odstrániť aj ťažko identifikovateľné zdroje zápachu, napr. po cigaretách.

Presný postup ako vydezinfikovať interiér vozidla vám vo videu ukáže Martin.

Ak si však dezinfekciou vozidla nechcete lámať hlavu, príďte k nám a my sa už o to postaráme!