Ako si svoje kolesá urobiť zaručene krásne?

Hovorí sa, že u ľudí by ste si mali na prvý pohľad všímať ich topánok, u áut tomu ale rozhodne nie je inak! Autá sú mnohokrát hodnotené podľa toho, aké majú kolesá. Niektorí vodiči majú na svojich autách oceľové disky, koleso je potom čierne ako uhoľ. Iní však chcú zájsť ešte ďalej a auto si ozdobiť, ako to len ide, trebárs pomocou ALU kolies. Keď potom takúto nádheru stretnete na ceste, určite sa po nej obzriete a poviete si: „Wow!“ A práve ALU kolesá odporúčame aj u nás v BestDrive. Povieme si o nich niečo viac a možno sa po ne nakoniec zastavíte.

Každý typ diskov však so sebou prináša svoje pre a proti. Konečný výber tak nemusí byť vôbec jednoduchý, a preto si v tomto článku zmienime to najdôležitejšie.

Ako vyberať

V tom, ako vyberať, vám pomôže aj samotný výrobca automobilu. Odporúčania výrobcu však nie sú žiadna dogma, nemusíte sa ich tak držať na 100 %. Využite preto našich dlhoročných skúseností a vyberte si svoje nové kolesá prostredníctvom autoservisnej siete BestDrive. V rýchlosti si zvládnete vybrať modely, ktoré budú priamo pasovať na váš automobil, a to vďaka nášmu jednoduchému sprievodcovi. O to, že by nakoniec nepasovali, sa teda rozhodne báť nemusíte! Postaráme sa vám aj o ich montáž, stačí navštíviť niektorú z našich servisných pobočiek.

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu kolies svojpomocne, mali by ste brať ohľad na ich správne dotiahnutie. Po pár kilometroch by ste mali kolesá ešte raz skontrolovať a prípadne znovu dotiahnuť.

Oplatí sa, ak pri inštalácii nových kolies rovno vykonáte aj servis geometrie. Vaše kolesá tak vydržia oveľa dlhšiu dobu a jazda pre vás bude nielen príjemnejšia, ale aj bezpečnejšia. Dohodnúť sa na ňu môžete v akejkoľvek pobočke našej autoservisnej siete BestDrive.

 

Hliníkové disky

S hliníkovými diskami prejde vaše auto tak razantnou zmenou, že bude skoro na nerozoznanie. Výrobcovia ponúkajú disky mnohých štýlov a farieb. To, pre aký z nich sa nakoniec rozhodnete, závisí čisto na vašej fantázii. Či už sú to rôzne hviezdy, či lúče, určite si pre seba vždy nájdete to pravé. Existuje aj celý rad konfigurátorov, vďaka ktorým uvidíte disk priamo na vašom konkrétnom automobile. Získate tak lepšiu predstavu o tom, ktoré z nich sú vhodnejšie, ako iné.

Konštrukcia je u hliníkových diskov naozaj pevná a na prvotriednej úrovni, môžu za to predovšetkým zliatiny horčíka a hliníka, vďaka ktorým sú disky odolnejšie voči ohýbaniu, deformácii a ďalšiemu poškodeniu. Sú tiež lepšie chránené voči korózii.

V našich servisoch pracujeme s diskami renomovaných značiek, napr. ALCAR, AEZ, DEZENT, DOTZ, DOTZ 4x4 a mnohými ďalšími. A hoci sa jedná o disky prémiovej kvality, nemusíte za ne platiť prémiovú cenu, stávajú sa tak cenovo veľmi efektívnym variantom. Vietor v peňaženke vám teda rozhodne neurobia.

Oceľové disky

Veľakrát sa pri oceľových diskoch stretnete so zlým označením - plechové disky. Na rozdiel od hliníkových diskov sa tu na uchytenie neodporúčajú bezpečnostné skrutky. Môžu sa tak ľahšie stať terčom zlodejov. Oceľové disky si môžete veľmi ľahko dozdobiť mnohými rôznymi pokrievkami, a to pokojne viac sadami (napríklad podľa nálady)!

Oceľové kolesá oceníte predovšetkým vtedy, ak často jazdíte po nespevnených cestách. A ak sa už niečo vašim oceľovým diskom stane, náprava poškodenia je vcelku jednoduchá a finančne nenáročná. V tomto ohľade teda majú oceľové disky značnú prevahu nad tými hliníkovými.

Hoci teda oceľové kolesá svoju funkciu plnia úplne dostatočne, nedostanete s nimi onen pocit jedinečnosti a kvalitnejšej jazdy, ako s diskami hliníkovými.

Urobte teda svoje auto úplne jedinečné a neodolateľné, so správnym výberom kolies vzbudí skvelý dojem nielen na vás, ale aj vaše okolie. Jar je presne ten správny čas, aby vaše auto zažiarilo. O tom, ako vyberať disky, sme si už napísali, krásne kolesá však robia aj vhodné pneumatiky. Vyberajte z rokmi preverených značiek, ktoré poskytujeme v rámci našej autoservisnej siete BestDrive, a dajte sebe aj svojmu autu úplne nový zážitok z jazdy!