Často kladené otázky

Môžem kombinovať rôzne dezény na jednej náprave?

V žiadnom prípade. Na jednej náprave musia byť identické pneumatiky. Tzn. rovnakého výrobcu, dezénu aj rozmeru.

Na rôznych nápravách môžu byť pneu rôzne, ale rovnakej konštrukcie. Teda radiálne. Neodporúčame však používať napr. Na prednej náprave smerové pneu (s šípovitým dezénom) a na zadnej nesmerové pneu. Môže to negatívne ovplyvniť chovanie vozidla na vozovke.

Kedy prezuť na zimné či letné pneumatiky?

Hranicou prezúvanie sezónnych pneu je 7 ° C. Pod touto hranicou letné pneumatiky tuhnú a stráca priľnavosť k vozovke. Tak sa zvyšuje riziko nehody. Ak teda denné teploty klesnú pod 7 ° C nastáva pre motoristu ten pravý čas prezuť na zimné pneumatiky.

Krajne neodporúčame čakať až na poslednú chvíľu. Vyhnete sa tak tradičným návalom v pneuservisoch, ale hlavne predídete riziku nehody, ktoré je vo chvíli napadnutia prvého snehu či príchodu prvých mrazov najvyššia. Na jar je hranica rovnaká - ak celodenné teploty dlhodobo stúpnu nad 7 ° C. Dlhodobo preto, že musíte počítať s možnosťou jarných mrazíkov.

Je vhodné použiť iba 2 zimné pneu na hnanú nápravu?

Jednoznačne neodporúčame. Pri zimnom obutí iba hnacie nápravy extrémne vzrastá riziko šmyku. Je to možno horšie variant než letné pneumatiky v zime. Vodiči totiž podliehajú falošné predstave bezpečia a oveľa viac riskujú.

Je bezpečné nakupovať po internete?

Bezpečnejšie než na našich stránkach to byť nemôže. Na našich stránkach totiž nič neplatíte. Vami vybraný produkt zaplatíte priamo v kamennom obchode až potom, čo sa uistíte, že kupujete skutočne to čo chcete.

Aké rozmery pneumatík môžem na svojom voze používať?

Predpísaný rozmer pneumatík pre Vaše vozidlo je uvedený v technickom osvedčení vozidla. Tu máte tiež uvedené alternatívne rozmery schválené výrobcom. Ak však chcete vykonať alternatívnu zámenu za rozmer, ktorý nie je uvedený v technickom osvedčení vozidla, je nutné najskôr konzultovať túto zámenu s výrobcom vozidla a po tej nechať zmenu potvrdiť do technického osvedčenia vozidla.

Ako reklamovať pneumatiky zakúpené po internete?

Ako reklamovať pneumatiky zakúpené po internete? Pri nákupe na www.bestdrive.sk ide prakticky o nákup v kamennom obchode - pneumatiky sa po internete iba nezáväzne objednávajú, ale montáž a platba prebieha priamo v našej predajni-servisnej pobočke. Preto reklamačné konanie prebieha úplne štandardne. Takto zakúpené pneumatiky môžete reklamovať v ktorejkoľvek pobočke siete BestDrive na území celej Slovenskej republiky.