MOTO Pneumatiky

Moto pneu - všeobecné parametre:

Pneumatiky pre motocykle vyberajte veľmi starostlivo! Moto pneu sú prostriedok, ktorý zaisťuje kontakt motorky s povrchom cesty či iného povrchu. Kvalitné pneu na moto sú dôležitým predpokladom bezpečnej jazdy. Podľa Vášho štýlu jazdy môžete prispôsobiť dezén nových pneu. Pneumatiky ale vyberajte podľa odporúčanej špecifikácie výrobcu motocykla.

Napr. 140/80-19 71T    
     
140 šírka motopneu (mm)  
80 profilové číslo (%)  
19 priemer ráfika v palcoch  
71 index nosnosti  
T kategória rýchlosti  

S ohľadom na rozdielne rýchlosti, jazdné povrchy a nároky na životnosť či bezpečnosť sa moto pneumatiky špecializujú podľa typu motocykla. Tvrdšiu zmes pneumatiky vyžadujú cestovné motocykle a endura. To zaručuje ich dlhšiu životnosť. Naopak pneumatiky s mäkkšou zmesou využijú rýchle športové motorky. Životnosť pneumoto je síce nižšia, ale so zvýšenou priľnavosťou k ceste.

Zvoliť správne pneumatiky na motorku Vám pomôže delenie podľa určenia. Pre cestné moto, alebo pneumatiky pre motorky do terénu. V našej ponuke aj lacných pneu si vyberie každý. V posledných rokoch sa uplatňujú aj motopneu s viaczmesovou technológiou. Behúň pneumatiky je vyrobený z tvrdšej zmesi pre kontakt s vozovkou. Mäkkšia zmes je na bočnici. Moto pneu vyrobené z dvoch typov zmesí majú väčšiu životnosť a priľnavosť pri náklone motocykla.

Online výber a objednanie Vašich motopneu vykonáte klikom na nižšie uvedený link v eshope Najlepsiepneu. Aj na tomto eshope garantujeme rovnaké práva pre zákazníka a povinnosti nás ako predajcu ako na eshope bestdrive.sk

OBJEDNAŤ SI ONLINE MÔŽETE TU