BestDrive: Ako na dezinfekciu interiéru vozidla

V tejto neľahkej dobe by sme popri nosení rúška a dôkladnom umývaní rúk nemali zabúdať ani na čistenie predmetov, s ktorými denne prichádzame do kontaktu. Okrem mobilného telefónu, kľúčov či peňaženky, je takým predmetom aj auto. Pripravili sme si pre vás pár tipov a rád ako sa účinne postarať o dezinfekciu interiéru vozidla, aby ste tak mohli ochrániť zdravie nielen seba, ale aj ostatných.

Základnú a najdôležitejšiu dezinfekciu interiéru si môžete urobiť sami. 

Stačí mať štandardnú tekutú dezinfekciu na báze alkoholu. Nanesiete dezinfekciu na utierku a potriete všetky časti interiéru, ktoré chytáte vy ako vodič rukami. Po tom čo odhodíte znečistenú utierku do koša, si naozaj dôkladne umyte a prípadne vydezinfikujte vaše ruky.

Klimatizácia

Najúčinnejšie je čistenie ozónom.

Ozón je najdokonalejším dezinfekčným činidlom. Neexistujú žiadne vírusy, baktérie ani plesne, ktoré by mu odolali. Po aplikácii ozón nezanecháva žiadne stopy a nespôsobuje žiadne alergické alebo dýchacie problémy, ktoré môžu vytvárať chemické dezinfekčné prostriedky. Má vysokú účinnosť, dostane sa na miesta, kde bežné sprejové dezinfekcie nemajú šancu. Naviac je schopný odstrániť aj ťažko identifikovateľné zdroje zápachu, napr. po cigaretách.

Presný postup ako vydezinfikovať interiér vozidla vám vo videu ukáže Martin.

Jazdite s istotou, že dýchate naozaj čistý vzduch a chráňte svoje zdravie i zdravie spolucestujúcich!

Ak si však dezinfekciou vozidla nechcete lámať hlavu, príďte k nám a my sa už o to postaráme!

BestDrive je najväčšia sieť pneuservisov a autoservisov na Slovensku a v Českej republike. Prevádzkovateľom siete je na Slovensku ContiTrade Slovakia s. r. o. a v Českej republike ContiTrade Services s. r. o., obe spoločnosti patria do koncernu Continental. Jednotný koncept servisnej siete BestDrive so 188 pobočkami umožňuje pokryť ponukou profesionálnych pneuservisných a autoservisných služieb územie oboch štátov. Komplexnú ponuku tovarov a služieb môžu využívať aj zákazníci preferujúci online objednávanie z pohodlia domova cez www.bestdrive.sk alebo www.bestdrive.cz. Ako najväčší poskytovateľ komplexnej služby motoristom sa servisy BestDrive snažia nadštandardným spôsobom naplňovať očakávania svojich zákazníkov v duchu firemného motta: Vy jazdíte, my sa staráme. / You drive, we care.