BestDrive: Komplexné online riešenie s množstvom výhod v ČR i SR

E-shopy bestdrive.cz a bestdrive.sk prevádzkuje servisná sieť BestDrive už niekoľko rokov. Za tú dobu niekoľkokrát modernizovali a upravovali jeho obsah a ponuku tak, aby zodpovedala trendom trhu a požiadavkám zákazníkov. Aktuálne pripravili úplne nové, moderné stránky s e-shopmi, ktoré vychádzajú z celoeurópskeho riešenia maloobchodnej siete Continental a ktoré otvárajú ako servisnej sieti, tak zákazníkom nové možnosti.

E-shopov s pneumatikami je na českom a slovenskom trhu mnoho a väčšina z nich ponúka len tovar bez dodatočných služieb. Ich zákazník musí pri nákupe počítať aj s určitou mierou nepohodlia - musia čakať, až dopravca objednaný tovar dodá na danú adresu, musí si zohnať pneuservis, ktorý pneumatiky namontuje a tiež musí nové pneumatiky do servisu doviezť.

"V poslednej dobe zaznamenávame trend, kedy zákazník už nehľadá na internete len produkt s nízkou cenou, ale hľadá komplexné a komfortné riešenie. Na rozdiel od konkurentov neponúkame iba e-shop s výberom produktov, ale stojí za ním aj široká sieť takmer 190 pobočiek po celej Českej a Slovenskej republike s reálnymi skladovými zásobami pneumatík a autodoplnkov. Svojim zákazníkom ponúkame celý rad výhod - od atraktívnych cien tovarov a služieb až napríklad po možnosť objednať sa na servis online. Ponúkame tak komplexné riešenie, v ktorom si okrem produktu môže zákazník zvoliť servis, či už pneuservis alebo autoservis, a to všetko vo vybranej pobočke a vo zvolenom čase ", uvádza Richard Velísek, marketingový riaditeľ.

eshop BestDrive

Samozrejmosťou je aj systém geolokácie, ktorý vyhľadá zákazníkovi najbližšiu predajňu, alebo si ju zákazník zvolí sám. Potom už si len vyberie medzi tromi možnosťami objednania - len tovar, tovar a služby alebo iba služby. Zákazník si môže vybrať zo širokej ponuky pneumatík, najmä v značkách materského koncernu Continental - Continental, Uniroyal, Semperit, Barum, Matador a tiež samozrejme vlastnú značku BestDrive. Zo služieb si zákazník môže zvoliť nielen pneuservis, ale tiež napríklad kontrolu a nastavenie geometrie, servisnú prehliadku alebo výmenu oleja. Ďalším benefitom pre zákazníkov je aj tzv. BestDrive Garancia, ktorá ponúka komplexnú ochranu proti neopraviteľnému poškodeniu pneumatiky.

"Špeciálny modul tvorí napr. Sezónna výmena pneumatík pre tých zákazníkov, ktorí u nás majú uskladnená kolesá / komplety. V priebehu objednávania systém rozpozná, na ktorej pobočke má zákazník kolesá uložené, a navyše ho upozorní na vhodnosť výmeny pneumatík, či už vplyvom nadmerného opotrebenia uložených pneumatík alebo vplyvom ich prípadného poškodenia. Samozrejmosťou je aktívna komunikácia so zákazníkom, od automatického potvrdenia objednávky, možnosti zmeny termínu až po pripomenutie servisu deň vopred. Táto služba sa nám osvedčila aj na kamenných predajniach, kedy zákazníkovi deň pred jeho objednaným servisom posielame sms upozornenie, že je objednaný na servis ", dodáva Richard Velísek.

"Do budúcna plánujeme ďalšie rozšírenie systému, ako je napríklad dodávka tovaru domov. Avšak našou ambíciou je zameriavať sa na tzv. Bricks and clicks, kedy zákazník si online v pohodlí domova vyberie tovar a služby a my sa o neho v kamennej predajni postaráme v termíne, ktorý si sám vybral ", uzatvára Richard Velísek.

BestDrive je najväčšia sieť pneuservisov a autoservisov na Slovensku a v Českej republike. Prevádzkovateľom siete je na Slovensku ContiTrade Slovakia s. r. o. a v Českej republike ContiTrade Services s. r. o., obe spoločnosti patria do koncernu Continental. Jednotný koncept servisnej siete BestDrive so 188 pobočkami umožňuje pokryť ponukou profesionálnych pneuservisných a autoservisných služieb územie oboch štátov. Komplexnú ponuku tovarov a služieb môžu využívať aj zákazníci preferujúci online objednávanie z pohodlia domova cez www.bestdrive.sk alebo www.bestdrive.cz. Ako najväčší poskytovateľ komplexnej služby motoristom sa servisy BestDrive snažia nadštandardným spôsobom naplňovať očakávania svojich zákazníkov v duchu firemného motta: Vy jazdíte, my sa staráme. / You drive, we care.