BestDrive: Výsledky testovania pneumatiky BestDrive

V minulom roku predstavila servisná sieť BestDrive dlho očakávanú značku privátnych pneumatík – BestDrive SUMMER / BestDrive VAN SUMMER. Je výsledkom celoeurópskeho projektu, na ktorom sa podieľali kolegovia z celého regiónu EMEA a predovšetkým konštruktéri v Nemecku. Cieľom je ponúknuť zákazníkom vlastnú pneumatiku, ktorá bude nositeľom posolstva You drive, we care. (Vy jazdíte, my sa staráme).

pneumatika BestDrive

Pneumatika BestDrive sa pyšní moderným designom a vynikajúcimi technickými vlastnosťami. V každom palcovom rade ukazuje veľmi dobré pokrytie potrieb trhu, nie len v štandardných rozmeroch 14“ – 16“, ale tiež v rýchlo rastúcom segmente 17“ – 18“.  Okrem vynikajúcich technických vlastností ponúka pneumatika konečnému zákazníkovi aj benefity v podobe BestDrive Garancie a BestDrive Záruky spokojnosti.

Aby sme k pneumatike získali relevantné referencie od našich zákazníkov, rozhodli sme sa medzi nimi vybrať záujemcov, ktorí byli ochotní stať sa našimi testovacími jazdcami. Počas roku sme ich priebežne vyhodnocovali a mali sme od nich prvú spätnú väzbu. Aktuálne vám prinášame výstupy z konečného hodnotenia našich jazdcov.

„Už teraz môžeme konštatovať, že pneumatika BestDrive splňuje naše očakávania. Všetci sú s ňou spokojní. Koncoví užívatelia – privátni motoristi oceňujú predovšetkým vysokú životnosť, nízku hlučnosť a v neposlednom rade taktiež obe Garancie, ktoré k produktu dostávajú. Fleetoví zákazníci volia BestDrive pneumatiky predovšetkým z dôvodu úspory prevádzkových nákladov. Nízky valivý odpor zaisťuje nižšiu spotrebu PHM a vysoký kilometrový výkon "High Milleage" znižuje obstarávacie náklady“, konštatuje Richard Velísek, marketingový riaditeľ. 

Ako hodnotí pneumatiku BestDrive SUMMER testovací jazdec Peter?

„Pneumatiky sa správajú štandardne, nevnímam zvýšenú hlučnosť ani pri vyššej rýchlosti. Testujem na vozidle s pohonom na CNG, spotreba paliva na niektorých trasách klesla o 0,3 kg/100 km (priemer cca 3,8 kg/100 km).

Pneu pri štandardnej jazde majú dobrú priľnavosť, a to aj na mokre, vrátane rozjazdov. Znateľný rozdiel oproti predchádzajúcim pneu je len pri ostrejšej jazde, predovšetkým v zákrutách, kde je poznať nižšiu priľnavosť testovacích pneumatík.

Po 30000 km je však celkové hodnotenie kladné, predovšetkým kvôli zníženiu spotreby paliva.“

pneumatika BestDrive test Petr

Ďalším testovacím jazdcom bol pán Rado so Škoda Karoq, ktorý o našej pneumatike hovorí toto:

pneumatiky BestDrive test Rado

„Nízka hlučnosť, naviac sa mi zdá, že sa po čiastočnom opotrebení ešte zlepšila. Správanie na suchu – za mňa perfektné, drží stopu, veľmi rýchle prejazdy zákrutami na okresných cestách.

Brzdenie na suchu – perfektné, niekoľkokrát som potreboval natvrdo zabrzdiť, bez problému. Na oboch nápravách pneumatiky vykazujú symetrické opotrebenie.“

Testovací jazdec Stanislav vidí pneumatiky BestDrive SUMMER takto:

Jazdím hlavne po diaľnici. Pneumatiky vypadajú stále ako nové... to som ešte nezažil.

Čo hlavne oceňujem, je nízka hladina hluku, ktorá sa od pneumatík prenáša do auta. Obával som sa, že keď sa pneumatiky tak pomaly opotrebujú, nastane nechcený efekt zvýšenej hlučnosti. To sa však nestalo.“

Nízke opotrebenie pneu sa kladne prejavuje na dobrom odvode vody v pozdĺžnom smere jazdy.

Krátku brzdnú dráhu som ocenil pri prudkom brzdení len raz a to s úplnou spokojnosťou. Auto sa správalo pri brzdení kľudne a zastavilo na krátkom úseku. Ohľadom spotreby je pokles oproti zimným pneu cca 10%, čo si myslím, že je super číslo. Jediné, čo by som vytkol pneumatikám je bočný prenos síl pri handlingu na mokrej ceste. Na suchej vozovke je prenos síl v poriadku.
S pneumatikou som veľmi spokojný a budem ju určite odporúčať, keď sa ma niekto spýta na názor.“

Je treba konštatovať, že tento vodič jazdí väčšinu času po diaľniciach a vozidlo nemá zaťažené. Ale aj cez tieto ideálne podmienky pre to, aby sa pneumatiky málo zjazdili, je výsledná miera opotrebenia po 60 000 km výnimočná. Ako dokladajú aj výsledky ostatných jazdcov, pneumatika BestDrive Summer dosahuje naozaj vysoký kilometrový výkon (high mileage).

pneumatika BestDrive test Stanislav

Posledným testovacím jazdcom bol Matej z Popradu, ktorý s našimi pneumatikami prešiel takmer celú Európu:

pneumatika BestDrive test Matej

„Som vodičom v medzinárodnej preprave. Jazdím takmer po celej EÚ, väčšinou plne naložený. Čo ma pri týchto pneumatikách prekvapilo je nízka úroveň hluku od pneu k vozidlu. Obecne som bol s pneumatikami spokojný, nemám im čo vytknúť. Kladne hodnotím hlavne opotrebenie pneumatík. Na prednej náprave sú pneu po 23 000 km na polovici životnosti, zadné pneumatiky aj navzdory nákladu vydržia ešte 3x toľko.“

"Výsledky testov, ktoré prebehli u zákazníkov, ktorí sa prihlásili k testovaniu tejto novinky, dopadli na výbornú. Máme teda aj samotnými nezávislými užívateľmi potvrdené, že pneumatiky dosahujú vlastnosti, tak ako ich komunikujeme. Čo viac si priať, keď máte kvalitný produkt a k nemu spokojného zákazníka?", dodáva Richard Velísek.

BestDrive je najväčšia sieť pneuservisov a autoservisov na Slovensku a v Českej republike. Prevádzkovateľom siete je na Slovensku ContiTrade Slovakia s. r. o. a v Českej republike ContiTrade Services s. r. o., obe spoločnosti patria do koncernu Continental. Jednotný koncept servisnej siete BestDrive so 188 pobočkami umožňuje pokryť ponukou profesionálnych pneuservisných a autoservisných služieb územie oboch štátov. Komplexnú ponuku tovarov a služieb môžu využívať aj zákazníci preferujúci online objednávanie z pohodlia domova cez www.bestdrive.sk alebo www.bestdrive.cz. Ako najväčší poskytovateľ komplexnej služby motoristom sa servisy BestDrive snažia nadštandardným spôsobom naplňovať očakávania svojich zákazníkov v duchu firemného motta: Vy jazdíte, my sa staráme. / You drive, we care.