BestDrive: Pripravte svoje vozidlo na leto v servisnej sieti BestDrive

Prázdniny nám začínajú a s tým aj spojené cestovanie za rodinou, na výlety, dovolenky a pod. Najmä tento rok bude veľa Čechov a Slovákov tráviť dovolenku v tuzemsku a budú cestovať vlastným autom. Preto by okrem detailného naplánovania svojej cesty, nemali zabudnúť ani na prípravu svojho vozidla.

Príprava automobilu na dovolenku zahŕňa veľa vecí, zaberie veľa času a nemali by sme ju podceniť. Nielen preto odporúčame zveriť svoje auto do rúk odborníkov zo servisov BestDrive a nechať prípravu na nich. Aj tento rok si pre vás pripravili akčnú ponuku na servisnú prehliadku, kde nielen skontrolujú všetky dôležité časti vozidla, ale prípadnú vadu dokážu väčšinou aj obratom vyriešiť.

Ako prebieha servisná prehliadka v sieti BestDrive?

Ide o základnú kontrolu bezpečnosti, kedy školení mechanici v servisnej dielni na zdviháku kontrolujú vybrané časti automobilu. Ich úlohou je zistiť a následne aj odstrániť prípadné vady, ktoré by mohli ohroziť bezpečnú a bezstarostnú jazdu.

pripravte svoje vozidlo na leto

Čo a ako sa preveruje?

 • Pneumatiky - kontrolujú stav pneumatík, tlak v pneumatikách, hĺbku dezénu, stav ráfikov, vrátane rezervy alebo opravnej sady. Vizuálne tiež preveria, či je v poriadku geometria kolies vozidla.
 • Osvetlenie vozidla - kontrolujú funkčnosť všetkých svetiel na vozidle.
 • Brzdový systém - okrem množstva brzdovej kvapaliny sa mechanici venujú aj zisteniu kvality brzdovej kvapaliny - zmerajú teplotu bodu varu, kontrolujú opotrebenie a stav brzdového obloženia, kotúčov a tesnosť systému. 
 • Tlmiče - kontrolujú vizuálne stav tlmičov, či nenesú známky poškodenia. Ich stav ovplyvňuje, ako schopnosť zabrzdiť vozidlo včas a bezpečne, tak i kvalitu a komfort jazdy.
 • Prvky riadenia a ostatných častí podvozku - kontrolujú súčasti systému riadenia, ložiská, tesnosť prevodovky, pružné spojenia, ale aj stav výfukového systému.
 • Stav a množstvo všetkých prevádzkových kvapalín.
 • Stav autobatérie.
 • Platnosť STK.
 • Súčasťou kontroly je aj kontrola poškodenia predného skla.
 • Úplnosť povinnej výbavy (pre ČR alebo SR).
 • Funkčnosť systému klimatizácie - táto hlavne pri ceste na letnú dovolenku patrí už k prvkom pasívnej bezpečnosti.
 • Vyčítanie pamäte závad - u väčšiny vozidiel vyčítame pamäť vad, aby sme skontrolovali, či sa vo vozidle neobjavila nejaká závažná vada, ktorá by mohla ovplyvniť priebeh dovolenky.

Automobil bez vád = bezpečná a bezstarostná jazda na dovolenku. Pokiaľ prípadné vady odhalíme včas počas servisnej prehliadky, väčšinou predídete následným drahým opravám a stresovým situáciám počas Vašej dovolenky.

A prečo si nechať pripraviť svoje vozidlo na leto práve v BestDrive? 

„V duchu firemního hesla: Vy jezdíte, my se staráme, se snažíme přicházet s dalšími službami, které zvyšují komfort zákazníků. Proto důvodů, proč nechat zkontrolovat svůj vůz právě u nás, je opravdu hodně“, uvádza Richard Velísek, marketingový riaditeľ siete BestDrive.

 

„Patříme k málu společností, které se mohou pochlubit komplexní nabídkou služeb pod jednou střechou. Najdete u nás pneuservis s vlastní nabídkou služeb a širokým spektrem různých pneumatik. Doplňuje ho autoservis, při kterém používáme plno kvalitních a ověřených dílů, které vás zkrátka nezklamou. Největší silou naší značky je kvalifikovaný personál. Servisní mechanici a technici se postarají o to, aby vše fungovalo tak, jak má. Informují vás o celém postupu a ochotně poradí v případě různých problémů či nesrovnalostí. Jsou tu pro vás v kterékoliv z našich 188 provozoven v České a Slovenské republice“, dodáva Richard Velísek. 

BestDrive je najväčšia sieť pneuservisov a autoservisov v Českej republike a na Slovensku. Prevádzkovateľom siete je v Českej republike ContiTrade Services s. r. o., na Slovensku ContiTrade Slovakia s.r.o., obe spoločnosti patria do koncernu Continental. Jednotný koncept servisnej siete BestDrive so 188 pobočkami umožňuje pokryť ponuku profesionálnych pneuservisných a autoservisných služieb územia oboch štátov. Komplexnú ponuku tovarov a služieb môžu využívať aj zákazníci preferujúci online objednanie z pohodlia domova cez www.bestdrive.sk alebo www.bestdrive.cz. Ako najväčší poskytovateľ komplexnej služby motoristom sa servisy BestDrive snažia nadštandardným spôsobom naplňovať očakávania svojich zákazníkov v duchu firemného motta: Vy jazdíte, my sa staráme / You drive, we care.