BestDrive: Servisná sieť BestDrive mení svoje logo

Servisná sieť BestDrive, ktorá patrí medzi najväčšie siete pneuservisov a autoservisov v Slovenskej republike, sa rozhodla po takmer 5 rokoch pre zmenu svojho firemného loga. Spoločne s názvom siete BestDrive a typickou siluetou automobilu budú používať doplnok významnej spoločnosti tzv. endorsement „by Continental“, ktorá má zákazníkom evokovať ešte silnejšie spojenie s materským koncernom Continental.

Od roku 2016 používala sieť logo BestDrive s claimom (sloganom tvoriacim image spoločnosti) You drive, we care., v jeho duchu servisy nadštandardným spôsobom naplňujú očakávania svojich zákazníkov, pričom prichádza neustále s ďalšími službami, ktoré zvyšujú ich komfort. V rovnakom roku sa pobočky rebrandovali z pôvodného PneuBoxu na sieť BestDrive do prémiových oranžovo-čiernych farieb, ktoré sú typické práve pre materský koncern Continental. 

Hlavným dôvodom zmeny loga je silné spojenie s materským koncernom Continental, ktorý patrí medzi predných svetových subdodávateľov automobilového priemyslu. Ako predný výrobca brzdových systémov, remeňov pre pohony motorov a prídavných/ pomocných/vedľajších agregátov, širokej škály senzorov, prístrojových dosiek, elektroniky vozidiel, autobatérií, stieračov, pneumatík a technických elastomérov ponúka Continental vždy spoľahlivé, bezpečné, pohodlné a dostupné riešenia podľa požiadaviek svojich partnerov a klientov.

Široký sortiment vyrábaných produktov a neustále investície do výskumu a vývoja zásadným spôsobom prispievajú k zaisteniu nákladovo efektívnejšej a ekologickejšej mobility zákazníkov.

BestDrive je jediná slovenská sieť auto a pneuservisov, ktorá patrí do nemeckého koncernu Continental a zároveň je najväčším maloobchodným predajcom pneumatík koncernu Continental. Hoci sa značka BestDrive prvýkrát na Slovensku objavila ešte len v polovici roku 2016, servisná sieť má už dlhú tradíciu. Nadväzuje na sieť predajní a servisov Barum, neskôr Matador, jeho korene siahajú do 80. rokov a od roku 2006 boli pobočky známe pod názvom PneuBox.

Prevádzkovateľom siete servisov je spoločnosť ContiTrade Slovakia s. r. o., ktorá je stopercentne vlastnená spoločnosťou Continental Barum s. r. o. Patrí do koncernu Continental AG, ktorý bol založený už v roku 1871 v nemeckom Hannoveri.

Obchodný koncept BestDrive funguje nielen u nás, ale vo viacerých krajinách sveta na 5 kontinentoch – v Ázii, Afrike, Európe, Austrálii a Amerike. Základné piliere konceptu sú v každej krajine vždy upravené a doplnené tak, aby boli v súlade ako s požiadavkami zákazníkov, špecifikami trhu, tak aj legislatívou. Všetky pobočky ale majú rovnaký cieľ – ponúkať vysoko kvalitný tovar a služby, aby vyhoveli individuálnym potrebám svojich zákazníkov. Zmena loga má prispieť tiež k synergii medzi jednotlivými krajinami, aby ešte viac pôsobila na zákazníkov ako globálna sieť. Spoločne so Slovenskou republikou bude logo s endorsementem by Continental meniť aj sieť BestDrive v Českej republike. Rovnaké logo už používajú servisné siete vo Fínsku, Írsku a Bosne a Hercegovine. Rozvoj značky BestDrive by Continental je v pláne v najbližších rokoch rozšíriť aj v ďalších krajinách naprieč Európou. 

BestDrive je najväčšia sieť pneuservisov a autoservisov v Českej republike a na Slovensku. Prevádzkovateľom siete je v Českej republike ContiTrade Services s. r. o., na Slovensku ContiTrade Slovakia s.r.o., obe spoločnosti patria do koncernu Continental. Jednotný koncept servisnej siete BestDrive so 188 pobočkami umožňuje pokryť ponuku profesionálnych pneuservisných a autoservisných služieb územia oboch štátov. Komplexnú ponuku tovarov a služieb môžu využívať aj zákazníci preferujúci online objednanie z pohodlia domova cez www.bestdrive.sk alebo www.bestdrive.cz. Ako najväčší poskytovateľ komplexnej služby motoristom sa servisy BestDrive snažia nadštandardným spôsobom naplňovať očakávania svojich zákazníkov v duchu firemného motta: Vy jazdíte, my sa staráme / You drive, we care.