Vitajte v online eshope Bestdrive

BestDrive je jediná obchodná sieť autoservisov a pneuservisov na Slovensku, ktorá patrí priamo do nemeckého koncernu CONTINENTAL. Na trhu pôsobí už od roku 1987. Obchodná sieť sa špecializuje na predaj a servis pneumatík v oblasti maloobchodu na území Slovenskej republiky. V súčasnosti prevádzkuje spol. ContiTrade Slovakia s.r.o. 25 prevádzok a v rámci Slovenska pôsobí i prostredníctvom dvanáctich franchise partnerov. BestDrive pokrýva všetky krajské a väčšie okresné mestá nášho územia.

Odporúčané pneumatiky

VÍZIA

Byť popredným poskytovateľom pneuservisných a autoservisných služieb na celom Slovensku.

CIEĽ

Neustály a stabilný rast spoločnosti napredujúci v ústrety spokojnosti všetkých klientov.

POSLANIE

Napĺňať potreby zákazníkov v oblasti pneuservisných a autoservisných služieb tým najefektívnejším spôsobom.

Ako správne vybrať pneumatiku?

Výber pneumatík nie je jednoduchou záležitosťou. Pamätajte, že pneumatiky sú jediným spojením vozidla s vozovkou a táto styčná plocha má rozmer veľkosti ľudskej dlane. Pokiaľ v  článkoch nenájdete všetky odpovede potrebné pre váš výber, neváhajte nás kontaktovať, radi odpovieme na Vaše otázky.

Skôr ako začnete vyberať pneumatiky, mali by ste sa zamyslieť nad niekoľkými otázkami:

  • keby budem jazdiť
  • kde budem jazdiť
  • koľko chcem investovať do pneumatík

Pri výbere pneumatík vychádzajte z údajov uvedených vo veľkom TP a podľa rozmerov diskov, na ktoré budete pneumatiky obúvať. Orientačne môžete tiež použiť konfigurátor pneumatík. .....POKRAČOVAŤ V ČÍTANÍ

Rozdiel medzi letnými a zimnými pneumatikami

Rozdiel medzi letnými a zimnými pneumatikami spočíva predovšetkým v zložení zmesi, z ktorej sú vyrobené.

Zimné pneumatiky

Majú mäkšie zmes a preto k ceste lepšie priľnú. Vozidlo je ovládateľnejší a lepšie brzdí. To platí pre jazdu na suchej, mokrej aj zasneženej ceste.

Letné pneumatiky

Sú z tvrdšej zmesi a tá pri teplotách pod sedem stupňov Celzia stuhne a jej priľnavosť je nižšia. Voz toľko nedrží v zákrutách, pri brzdení a horšie je aj rozjazd na snehu.

Dezén

Ďalším plusom zimných pneumatík je dezén, ktorý lepšie odvádza vodu a sneh, čím tiež zvyšuje priľnavosť vozidla. Vzorka zimných pneumatiky by nemal klesnúť pod štyri milimetre. V takomto prípade výhoda oproti letnému plášti nie je tak výrazná.

Cena

Cenový rozdiel medzi rovnakými typmi letných a zimných pneumatík je minimálna. Zimné sú nepatrne drahšie. Rádovo o päť až desať percent.

Ako spoznať zimné pneumatiky?

Rozdiel medzi zimné a letné pneumatikou sa pozná podľa označenia na boku. Musí tu byť uvedená písmená M + S (z anglického mud and snow - blato a sneh).