Pneumatiky Barum – vynikajúca kvalita z Českej republiky

Spoločnosť Barum (neskôr Barum Continental) bola založená v Otrokoviciach v Českej republike v roku 1948, spojením troch spoločností Baťa, Ruban a Mitas. Barum je súčasťou Continental AG od roku 1993. Výrobné závody spoločnosti Barum sa nachádzajú aj v Portugalsku, Švédsku, Rumunsku a Francúzsku. Pri výrobe je kladený dôraz na robustnosť, univerzálnosť a kvalitu za prijateľnú cenu. Barum vyrába nielen celoročné, letné a zimné pneumatiky pre osobné automobily, ale aj pre nákladné, dodávkové a SUV. Pneumatiky značky Barum prechádzajú náročným testovaním s vysokým počtom najazdených kilometrov a presviedčajú tým o svojej kvalite, vysokej účinnosti a vyvážených jazdných vlastnostiach.

Pneumatiky Barum – pneumatiky s vysokým hodnotením v testoch

Pneumatiky Barum sú pravidelne testované a hodnotené automobilovými klubmi a obchodnými časopisy. Výsledky testov sú vždy veľmi vysoké a pozitívne. Široká ponuka pneumatík značky Barum zahŕňa celoročné, letné a zimné pneumatiky pre veľkú škálu typov vozidiel. Predstavíme Vám sortiment českého výrobcu pneumatík a vyzdvihneme výhodu rôznych modelov.

Zimné pneumatiky Barum

Zimné pneumatiky Barum – SnoVanis 2

Pneumatiky Barum SnoVanis 2

Zimný čas kladie na pneumatiky automobilov veľmi zvláštne nároky. Aby sa zabránilo prasklinám alebo inému poškodeniu pneumatiky počas mrznutia, je gumová zmes v zimných pneumatikách výrazne mäkšia ako pri letných pneumatík. Tým je u SnoVanis 2 zaistená elasticita materiálu a životnosť pneumatiky. Profil zimné pneumatiky je zvyčajne vybavený malými lamelami. Takto sa nazývajú tiež malé rezy v profile, ktoré sa vzájomne prepájajú so zemou - sneh, ľad alebo blato. SnoVanis 2 je vyrábaná tiež pre dodávkové automobily a SUV.

Polaris 5 - ideálna zimná pneumatika pre mestskú prevádzku

Polaris 5 spĺňa svoj názov, pretože presvedčí svojimi vynikajúcimi vlastnosťami na snehu a hladkých povrchoch. To dokazuje symbol M + S a symbol snehovej vločky. Má tiež alpský symbol, ktorý zaručuje prvotriedne vlastnosti v horách. Medzi jeho najlepšie postupy patrí optimalizované brzdenie a rozjazd na snehom pokryté zemi – zabezpečenie kvalitného profilu s dobrou trakciou na snehu. Polaris 5 má valivý odpor extrémne nízky, pneumatika zostáva na trati spoľahlivá. Polaris 5 skóre s vysokým počtom najazdených kilometrov, čo je zabezpečené nízkym oderom. Polaris 5 je vhodný pre automobily a SUV.

Nabídka zimných pneumatík značky Barum

Letné pneumatiky Barum – istota v teplých mesiacoch

Pri cestovaní v letných horúcich mesiacoch je nutné, aby pneumatiky boli schopné absorbovať časť teploty z vyhriatej cesty. Gumová zmes letných pneumatík je preto tvrdší ako u zimných. Zvýši sa tým priľnavosť k vozovke. Pneumatiky Barum koncérnu Continental zaisťujú čo najkratšiu brzdnú dráhu a nízku spotrebu paliva. Keďže letné počasie je sprevádzané silnými búrkami a prívalovými dažďami, je preto ich profil navrhnutý tak, aby vytláčal čo najväčší objem vody a minimalizoval tak čo najviac riziko akvaplaningu. Letné pneumatiky značky Barum sú tou najlepšou možnou voľbou pre jazdu v letných mesiacoch.

Letné pneumatiky Barum

Bravuris 2 - výborná ochrana proti aquaplaningu

Letná pneumatika Bravuris 2 sa vyznačuje vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami na suchom povrchu aj na mokrých vozovkách. Pneumatika ponúka veľmi dobrú ochranu proti aquaplaningu a vysoký stupeň smerovej stability a zaisťuje krátke brzdné dráhy – vlastnosti, vďaka ktorým je športový všestranný. Bravuris 2 má vynikajúci dezén, ktorý optimálne vytláča vodu a zaisťuje tak dobrú priľnavosť.

Barum Bravuris 3HM – perfektná priľnavosť aj na mokrých cestách

Bravuris 3HM presvedčí s dokonalou priľnavosťou na suchých a najmä na mokrých vozovkách. To zaručuje maximálnu bezpečnosť aquaplaningu, a tým aj maximálnu bezpečnosť jazdy. Vďaka plochému obrysu pneumatiky zostávajú otery a opotrebenie nízke. Takže si svoju pneumatiku užijete dlhú dobu. Bravuris 3HM je vhodný ako pre osobné automobily, tak pre SUV.

Bravuris 4x4 – pneumatika pre SUV

Letná pneumatika Bravuris 4x4 je vhodná pre osobné automobily a SUV. Medzi jeho vlastnosti patrí vysoký počet najazdených kilometrov, trvanlivosť a maximálny jazdný komfort. Pneumatika navyše nespôsobuje rušivý hluk pneumatiky. Umožňuje perfektné ovládanie vozidla, krátku brzdnú dráhu a maximálnu bezpečnosť na suchých i mokrých vozovkách.

Pneumatika Barum Bravuris 2

Letné pneumatiky značky Barum

Barum Brillantis 2 - nápadný asymetrický dezén pneumatiky

Jednou zo zvláštností zariadení Brillantis 2 je jeho asymetrický profil. Tým je zaistená dokonalá priľnavosť a maximálnu bezpečnosť pri zákrutách, aquaplaningu a riskantnejších manévroch riadenia. Okrem toho je táto pneumatika obzvlášť tichá a presvedčí svojou dlhou životnosťou a vysokou účinnosťou. Táto pneumatika Barum je tiež vhodná pre osobné automobily a SUV.

Vanis 2 - pneumatika Barum Van

Vanis 2 sa vyznačuje tichým hlukom, ktorý prispieva k pohodlnému zážitku z jazdy, najmä na dlhých cestách. Jeho vysoký počet najazdených kilometrov je tiež mimoriadne ekonomický. Pneumatika Vanis 2 má veľmi robustný profil, ktorý dramaticky skracuje brzdnú dráhu na suchých vozovkách. Všetci cestujúci v dodávke ťaží z maximálnej bezpečnosti jazdy.