Značka Continental je prémiové pneumatiky koncernu Continental AG

Bezpečie na ceste po celý rok! Pneumatiky Continental kombinujú potešenie z jazdy s maximálnou bezpečnosťou. Je možné sa o tom presvedčiť v pravidelných testoch časopisov ako sú napríklad: Auto Bild, Auto Motor, Šport, Adac, Auto moto a ďalších ako pravidelný víťaz rôznych testov. Tradičný výrobca pneumatík kombinuje vysoký komfort a dynamické potešenie z jazdy s modernými technológiami. Pre vodičov to znamená suverén pocit v každej dopravnej situácii. Značka Continental je tu pre vás už od roku 1871.

Pneumatiky Continental - vývoj, ktorý ide nezadržateľne vpred

Od sofistikovaných zimných pneumatík, cez športové Continental pneumatiky pre motocykle až po celoročné pneumatiky, teda pneumatiky do každého počasia. Continental je najväčší nemecký výrobca s jediným cieľom - vyvíjať a vyrábať pneumatiky do všetkých poveternostných podmienok, ktorý zamestnáva viac ako 243 000 ľudí po celom svete. Hlavným prínosom, ktorým Continental ovplyvňuje trendy je inovatívna technológia výroby a dlhoročné skúsenosti.

Continental úzko spolupracuje s poprednými nemeckými výrobcami automobilov. Táto kooperácia dodáva informácie o najnovších technológiách pri vývoji podvozkov vozidiel a tým aj unikátnu možnosť pre prispôsobenie výroby a vývoja. Pneumatiky Continental sú zárukou bezpečnej a bezproblémovej jazdy vášho automobilu.

Pneumatiky Continental - Budúcnosť v pohybe

Spoločnosť Continental bola založená v roku 1869, keď prevzala malú spoločnosť výrobcu pneumatík z Hannoveru. So založením spoločnosťou Continental-caoutchouc a Gutta-Percha Compagnie v roku 1871 sa výrobca pneumatík posunul medzi inovatívne technologickú spoločnosť. V roku 1904, kedy bol daný pokrok všeobecným technologickým pokrokom, tiež spoločnosť Continental sa na ňom podieľala prvú profilovanú pneumatikou naplnenú vzduchom na trhu.

O pár rokov neskôr nasledoval prvý odnímateľný okraj. Keď v 70. a 80. rokoch 20 storočia prevzala spoločnosť Continental ďalších výrobcov pneumatík ako bol Barum, Matador, Uniroyal a Semperit, stala sa tým uznávaným hráčom na svetovom trhu. Dnes je Continental známy po celom svete a je jedným s globálnych lídrov v automobilovom priemysle.

Pneumatiky Continental pre celoročnu jazdu

Pneumatiky Continental - Inovatívne technológie pre väčšie potešenie z jazdy a bezpečnosť

pneumatiky Continental pre každé počasie

Rady pneumatík Continental zahŕňajů zimné, letné i celoročné pneumatiky pre osobné vozidlá, terénne automobily a dodávky, zároveň tiež pneumatiky pre nákladné autá, jednostopové vozidlá ako sú motocykle či bicykle. Spoločnosť Continental vybavuje svoje pneumatiky praktickými technológiami pre najväčšie jazdný komfort - vrátane ContiSilentTM. Vďaka polyuretánovej pene, ktorá je plnená vnútri. Táto technológia znižuje hluk valenia pneumatiky Continental po vozovke a umožňuje tým tichú a rýchlu jazdu.

Pneumatiky Continental s ContiSealTM a SSR pre viac bezpečnosti

Okrem technológií ContiSilentTM stavia tiež Continental na inováciách, ktoré pomáhajú vodičom bezpečne dôjsť aj v prípade poruchy: S ContiSealTM a Continental SSR sa vodiči vyhýbajú nebezpečným situáciám pre pneumatiky na ceste. Pneumatiky Continental s ContiSeal™ majú na vnútornom povrchu pneumatiky viskózny povlak, takže drobné zranenia pneumatiky, ako sú napr. Zatiahnutej klince, sú okamžite utesnená. Pneumatiky s Continental SSR majú zosilnené bočné steny. Vodiči sú teda v bezpečí aj v prípade defektu na ceste do najbližšieho servisu.