BestDrive: Nová relácia servisnej siete - SPRÁVNY DRIVE - druhý diel zameraný na Horúčavy v aute!

V priebehu mesiaca apríl zverejnila servisná sieť BestDrive prvý diel svojej novej relácie Správny Drive! Ten sa zaoberal hojne diskutovanou témou – dezinfekcia vozidla. Aktuálne prichádza už s druhým dielom tohto „servisného radcu“, ktorý prináša vodičom niekoľko tipov a rád, ako sa brániť vysokým teplotám vo vozidle. Samozrejme najúčinnejší spôsob je mať plne funkčnú klimatizáciu.

Dnes už je klimatizácia docela štandardnou súčasťou vybavenia automobilov. Nebolo tomu tak ale vždy, a ešte pred pár rokmi bola klimatizácia “luxusom za príplatok”. Vôbec prvú klimatizáciu pritom svetu priniesol Willis Carrier už v roku 1902. Tá slúžila tlačiarni z New Yorku na rýchlejšie zasychanie farieb.

Správne používanie klimatizácie

Aj keď je vonku horúco na zbláznenie, teplota v aute by sa mala líšiť vždy maximálne o 5 °C. Ideálne by ste si potom mali v aute udržovať teplotu okolo 20-24 °C. Minimálne päť minút predtým než dôjdete do cieľa, by ste mali klimatizáciu vypnúť, aby si vaše telo opäť zvyklo na teplotu okolia a mohlo dôjsť prúdiacim vzduchom k vysušeniu výparníku, čím zabránite vzniku plesní a baktérií. Zároveň by ste mali, aby sa predišlo chorobám, púšťať studený vzduch na čelné sklo automobilu – rozhodne nie priamo na telo!

Klimatizácia nie je bezúdržbový systém, rovnako ako celé vozidlo potrebuje pravidelnú údržbu a servis. Pravidelnou dezinfekciou klimatizácie a výmenou kabínového filtru predídete vzniku a šíreniu choroboplodných organizmov. Zle udržovaná klimatizácia môže viesť až k vzniku bolestí hlavy, angíny, astme a mnoho ďalších chorôb. Len správne udržovaná a funkčná klimatizácia môže zvyšovať pohodu vodiča a jeho spolucestujúcich a vedie tak k bezpečnejšej prevádzke.

O dezinfekciu klimatizácie sa vám profesionálne postaráme aj v našej servisnej sieti BestDrive. Odborníci odporúčajú, aby ste túto dezinfekciu podstúpili aspoň dvakrát za rok.

Klimatizáciu vieme aj servisovať a samotné kontroly by mali byť vykonávané aspoň raz za rok. Počas tohto pravidelného servisu dôjde predovšetkým k doplneniu chladiaceho média na správnu hodnotu, vyčisteniu a odvlhčeniu systému, a hlavne k výmene oleja v kompresore, čo je nevyhnutné pre jeho dlhú a bezporuchovú prevádzku. 

Na to, či je klimatizácia v prevádzkyschopnom a bezpečnom stave, by ste nemali myslieť len pred odjazdom na letnú dovolenku, ale v pravidelných intervaloch. Využite komplexnú servisnú starostlivosť autoservisnej siete BestDrive a buďte na cestách v pohode a kľude. Leto sa blíži, starosti prenechajte nám.

BestDrive je najväčšia sieť pneuservisov a autoservisov v Českej republike a na Slovensku. Prevádzkovateľom siete je v Českej republike ContiTrade Services s. r. o., na Slovensku ContiTrade Slovakia s.r.o., obe spoločnosti patria do koncernu Continental. Jednotný koncept servisnej siete BestDrive so 188 pobočkami umožňuje pokryť ponuku profesionálnych pneuservisných a autoservisných služieb územia oboch štátov. Komplexnú ponuku tovarov a služieb môžu využívať aj zákazníci preferujúci online objednanie z pohodlia domova cez www.bestdrive.sk alebo www.bestdrive.cz. Ako najväčší poskytovateľ komplexnej služby motoristom sa servisy BestDrive snažia nadštandardným spôsobom naplňovať očakávania svojich zákazníkov v duchu firemného motta: Vy jazdíte, my sa staráme / You drive, we care.