Zima sa blíží, máte už přezuté?

Zima sa blíži, a tak je najvyšší čas rozmýšľať nad prezutím vášho štvornohého tátoša. Ak veľa jazdíte, je dobré si nechať vymeniť pneumatiky už teraz.

PREZUJTE UŽ DNES

Hoci sú zimné pneumatiky povinné až od 15. novembra, treba na prezutie myslieť vopred. Nevypláca sa nechávať ho na poslednú chvíľu, pretože autoservisy budú čoraz plnšie a získať voľný termín náročnejšie.

Okrem toho bývajú rána chladné, často s námrazou na cestách. Zimné pneumatiky sú vyrobené z mäkších materiálov, majú lepšiu priľnavosť na studenej šmykľavej ceste a jazda autom je vyrovnanejšia. Ak aj napadne sneh, budete pripravení.

SKONTROLUJTE STAV PNEUMATÍK

V prvom rade je nutné skontrolovať stav zimných pneumatík. Dôležitá je hĺbka dezénu, ktorá na Slovensku musí byť minimálne 3 mm, ale treba dať pozor aj na rôzne poškodenia, ryhy a praskliny.

Kontrola dezénu vie byť pre bežného človeka komplikovaná, odporúčame preto návštevu servisu. Vek pneumatík hrá tiež svoju rolu, nové používajú modernejšie zmesi a rozdiely v jazde sú badateľné, aj keď by hĺbka dezénu stále vyhovovala

prezutie zimné pneumatiky

POTREBUJEM NOVÉ PNEUMATIKY

Či už po porade so servisom, alebo nie, rozhodli ste sa, že potrebujete nové pneumatiky. Čo teraz? Na trhu ich je obrovské množstvo, rôzne cenové hladiny, navyše každá značka tvrdí, že je naj.

Hoci je internet plný rôznych testov a porovnaní, v tomto prípade je najlepšia praktická skúsenosť. Napríklad u nás, v Bestdrive, nám servisom prejdú stovky áut s rôznymi druhmi pneumatík, a tak máme skvelý prehľad o tom, ktorý typ a značku zvoliť. Nie vždy platí, že najdrahšia je aj najlepšia.

NA ČO EŠTE MYSLIEŤ

Okrem spomínaných výhod sa vám pri návšteve servisu oplatí pri výmene pneumatík nechať skontrolovať geometriu kolies. Budete mať istotu, že je vaše auto pripravené a spoľahlivé.

Pneumatiky ale nie sú všetko. Myslite na to, že spôsob jazdy má tiež vplyv na bezpečnosť, a ani najlepšie zimné pneumatiky neochránia pred bezohľadným vodičom.

Námi ponúkané servisné služby